Blog wpisy
Producenci
Promocje
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 164,70 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

51,09 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

111,70 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 189,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 149,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.

Chiński pogląd na chodzenie boso.

2
Chiński pogląd na chodzenie boso.

Nasza skóra jest bardzo dobrym przewodnikiem. Każdą jej część można połączyć z Ziemią. Jednak pośród różnych części ciała jedna jest szczególnie potężna: miejsce na kłębie palucha stopy. W tradycyjnej medycynie chińskiej znana jest jako K1. W tym punkcie akupunktury zbiegają się wszystkie ścieżki energii organizmu zwane meridianami: to znaczy, że jest połączony z każdym najmniejszym zakątkiem organizmu. Nic dziwnego, że Tai Chi oraz qigong - chińskie odpowiedniki jogi - uczy się i uprawia na dworze, bez butów.

W 2012 roku w „Journal of Enviornmental and Public Health” opublikowano analizę badania poświęconego prozdrowotnym skutkom połączenia ludzkiego organizmu z ziemią (znanego pod pojęciem uziemienia), które dowiodło, że uziemienie:
- Poprawia jakość snu oraz uczucie odprężenia po przebudzeniu;
- znacząco zmniejsza sztywność mięśni oraz chroniczne bóle;
- reguluje wydzielanie kortyzolu (hormonu stresu) w zgodzie z typowym cyklem obejmującym poziom szczytowy rano i najniższy o 0:00, wspomagając tym samym bardziej odprężający sen, normując poziom cukru we krwi i apetyt, a także przyczyniając się do kontroli wagi;
- wprowadza równowagę w autonomicznym układzie nerwowym, pobudzając układ przywspółczulny (który zarządza odpoczynkiem i trawieniem) oraz wyciszając układ współczulny (odpowiedzialny za mechanizmy „walcz lub uciekaj”);
-zmniejsza dotkliwość odpowiedzi zapalnej po intensywnym treningu;
- zwiększa różnorodność tempa bicia serca oraz zdolność serca do odpowiedzi na bodźce i zmiany tempa bicia (większa różnorodność tempa bicia serca przestawia nas zawsze w tryb zdrowia);
- rozcieńcza krew, przekazując czerwonym krwinkom silniejszy negatywny ładunek elektryczny na powierzchni i poprawiając ich zdolność do odpychania się nawzajem oraz przepływania przez maleńkie naczynka (To niezwykle cenna właściwość, ponieważ praktycznie każdy aspekt chorób krążenia wiąże się z gęstszą, wolniej płynącą krwią. Ten rozcieńczający efekt jest tak silny, że jeśli przyjmujemy preparat rozcieńczający krew, przed rozpoczęciem regularnego uziemiania należy skonsultować się ze swoim lekarzem. Starannie obserwuj przyjmowane dawki - lekarz może je dostosować.

Jak coś tak prostego może przynosić tak znaczące korzyści zdrowotne? Wykonywanie czynności, które same w sobie są przyjemne, zwykle jest dobre dla zdrowia - podobnie jak promienie popołudniowego słońca ogrzewające twoją nagą skórę.
Chodzenie na zewnątrz boso, kiedy to podeszwy stóp mogą stapiać się z powierzchnią Ziemi, jest jednym z takich przypadków. Co sprawia, że uziemienie jest tak skuteczne? Tworzy ono bezpośrednie połączenie między organizmem a Ziemią, co jest nie tylko przyjemne, ale także może nas uzdrowić. Podobnie jak regularna ekspozycja na słońce, chodzenie boso to niedoceniana praktyka, którą łatwo wprowadzić w życie.

Jaki to ma związek z elektrycznością?

Nie żylibyśmy bez elektryczności - i nie dlatego, że nie moglibyśmy oglądać swojego ulubionego programu w telewizji albo ogrzać w nocy domu. Jesteśmy stworzeniami bioenergetycznymi, a właściwie zespołami obwodów elektrycznych, w których dziesiątki trylionów komórek nieustannie przekazują i odbierają energię, zarządzając każdą podejmowaną przez nas akcją, każdą fizjologiczną funkcją oraz każdą powstałą myślą.
Wszystkie nasze ruchy, zachowania i akcje są napędzane przez elektryczność. Stanowimy właściwie przekaźniki elektryczności. W końcu nasze organizmy składają się przede wszystkim z wody, w której rozpuszczone są różnorodne naładowane jony zwane elektronami.
Ziemia także jest jednostką elektryczną. Naładowaną praktycznie nieskończoną liczbą elektronów pochodzących z błyskawic, stanowi właściwie przeładowaną baterię, z której wylewają się elektrony.
Kiedy my, stworzenia bioelektryczne, bezpośrednio dotykamy Ziemi, skóra, która jest doskonałym przewodnikiem elektryczności, nawiązuje z nią kontakt, a organizm pochłania stały prąd wolnych elektronów, które stwarzają mu warunki do naturalnego leczenia się.
Najprostszym sposobem nawiązania tego połączenia jest chodzenie na zewnątrz boso.

Zdrowotne korzyści chodzenia boso na zewnątrz.

Uziemienie poprawia zdrowie na wielu poziomach, ale najistotniejszą korzyścią jest jego zdolność do neutralizowania wolnych rodników oraz łagodzenia chronicznego zapalenia.
Na pewno słyszeliście o wolnych rodnikach - prawdopodobnie przedstawiono je w niekorzystnym świetle, jako źródło stresu oksydacyjnego oraz uszkodzeń organizmu. Jednak, podobnie jak to bywa w przypadku wielu rzeczy tradycyjnie uznawanych za czarne charaktery (na przykład cholesterolu), nie jest  to do końca prawda. Wolne rodniki odgrywają rolę także w leczeniu. Są cząsteczkami uwielbiającymi elektrony niezbędne do odpowiedzi immunologicznej. Jeśli jesteśmy narażeni na przykład na wirusy, organizm wysyła wolne rodniki, żeby porwały elektrony z molekuł wirusa, jednocześnie go niszcząc. Stanowią zatem istotną część leczenia, a mianowicie odpowiedzi zapalnej.
Wolne rodniki zaczynają sprawiać problem, jeśli jest ich więcej niż złych intruzów, na przykład wirusów. Wyobraźmy sobie grupę straży obywatelskiej grasującą po organizmie: wolne rodniki w poszukiwaniu elektronów zaczynają atakować wszystko, co napotkają po drodze, włącznie ze zdrowymi komórkami, ścianami komórek, DNA i białkami. Kiedy zdrowa komórka traci elektron, sama staje się wolnym rodnikiem i proces się napędza. Jego wynikiem jest odpowiedź zapalna, która nigdy nie wygasa i staje się chroniczna. Chroniczne zapalenie zaś wiąże się z ponad 80 chorobami.
Dobra wiadomość jest taka, że ponowne połączenie z ziemią daje nam dostęp do stałego i zapomnianego zasobu wolnych elektronów, które neutralizują wolne rodniki, jeśli nie mają żadnego uszkodzenia do naprawy lub szkodnika do zwalczenia. Uziemienie przypomnienia wyprawienie elektronowej uczty dla wolnych rodników. Gasząc stany zapalne poprzez neutralizację szkodliwych wolnych rodników, uziemienie staje się jednym z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów, jakich można dostarczyć organizmowi.

Choroby związane z zapaleniem:
- alergia,
- anemia,
- astma,
- atopowe zapalenie skóry,
- autyzm,
- ból,
- choroba Alzheimera,
- choroba Crohna,
- choroby układu krążenia,
- cukrzyca typu 1,
-  cukrzyca typu 2,
- fibromyalgia,
- łuszczyca,
- rak,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- stwardnienie rozsiane,
- stwardnienie zanikowe boczne,
- toczeń rumieniowaty,
- zapalenie stawów.

Chodzenie na zewnątrz boso w bezpośrednim kontakcie z ziemią nawet przez krótki czas może przynieść znaczne korzyści.

Jak połączyć się z ziemią.
Najprostszym sposobem uziemienia jest chodzenie na zewnątrz boso - wtedy stopy bezpośrednio dotykają Ziemi, niezależnie od tego, czy chodzimy po błocie, piasku, skale lub nawet niepomalowanym betonowym chodniku. Skutki takie jak zmniejszenie stresu i bólu zaczynamy dostrzegać po spędzeniu pół godziny w bezpośrednim kontakcie z ziemią - jednak każda ilość czasu jest lepsza niż żadna. Im bardziej upośledzone jest nasze zdrowie, tym więcej czasu spędzajmy na uziemieniu.
To naprawdę wystarczy - po prostu zdejmij buty i wyjdź na zewnątrz. Nie trzeba się nad tym specjalnie zastanawiać.
Istnieje jednak wiele możliwości bezpośredniego połączenia się z uzdrawiającą energię Ziemi. Pamiętajmy, że niektóre powierzchnie i materiały są dobrymi przewodnikami (co oznacza, że pozwalają na przepływ elektryczności), podczas gdy inne są izolatorami (powstrzymują jej przepływ). Ponadto wilgotne powierzchnie przewodzą lepiej od suchych.
Biorąc to wszystko pod uwagę, zamieszczam listę, która pomoże ci wybrać najlepszą powierzchnię do bosych spacerów.

Dobre uziemiające powierzchnie obejmują:
- piasek,
- trawę najlepiej wilgotną,
- nagą w ziemię,
- kamienie i skały,
- beton i cegły (o ile leżą bezpośrednio na ziemi i nie są malowane lub wodoodporne. Wodoodporny beton jest błyszczący i pozbawiony drobnych pęknięć).

Poniższe powierzchnie nie zapewniają uziemienia, ponieważ są izolatorami:
- asfalt,
- drewno,
- guma,
- plastik,
- winyl,
- smoła lub smołobeton.

Jeśli kiedykolwiek to robiliście, czujecie pewnie podskórnie, że ponieważ woda jest świetnym przewodnikiem, najlepsze miejsce do chodzenia boso to plaża wzdłuż wody lub trawa wilgotne od porannej rosy. (Pływanie w oceanie również jest rewelacyjnym sposobem na uziemienia, ponieważ woda morska przewodzi elektryczność z dna morskiego. Uziemienie pomaga wyjaśnić część znanych zdrowotnych właściwości słonej wody).
Aby się uziemić, nie trzeba chodzić, ćwiczyć, ani nawet stać. Można siedzieć w fotelu i czytać książkę. Dopóki bose stopy bezpośrednio dotykają ziemi, jest to prawdziwe uziemienie. Można też siedzieć lub leżeć na trawie lub w piasku.

Środki ostrożności.
Choć chodzenie boso jest jedną z najprostszych i najbardziej naturalnych czynności, jakie można wykonać dla poprawy zdrowia, wciąż istnieją sytuacje, w których lepiej być ostrożnym lub nawet sprawdzić przeciwwskazania. Pamiętajmy, że uziemienie to nie lekarstwo ani żaden cudowny środek. Dostarcza tylko „elektrycznego odżywienia” z ziemi, które pomaga ochłodzić zapalenie związane z wieloma chronicznymi chorobami - to istotny element stworzenia warunków dla naturalnego leczenia.
Ze względu na działanie rozciągające krew, jeśli przyjmujemy rozcieńczające lek na receptę, powinniśmy współpracować z lekarzem. Wszystkie osoby przyjmujące leki na rozcieńczenie krwi, regulację stężenia cukru we krwi, kontroli ciśnienia lub poziomu hormonów tarczycy przed rozpoczęciem tych praktyk powinni skonsultować się ze specjalistą.
Gdy zaczynamy regularne uziemianie, zdrowie może się najpierw pogorszyć, a dopiero potem poprawić (wszystko zależy od naszego stanu i obciążenia toksynami). Doświadczymy wówczas klasycznych skutków detoksu: czynnik leczniczy powoduje śmierć dużej liczby patogenów, z których uwalniane są toksyny, od których czujemy się chorzy. Jeśli zauważymy, że po uziemieniu czujemy się gorzej, zacznijmy od około 10 minut dziennie i stopniowo wydłużajmy ten czas do 30 minut. Aby określić, jaki czas uziemienia jest dla ciebie przyjemny i odpowiedni, zawsze wsłuchuj się w swój organizm.
Mimo tych zastrzeżeń uziemienie to wspaniały i zupełnie naturalny sposób poprawy zdrowia - praktycznie zawsze dostępny za darmo lub niewielkim kosztem. Podejmując decyzję o czasie uziemienia, zawsze dawaj się prowadzić organizmowi.

Magnetoterapia: https://e-fohow.pl/pl/n/Magnetoterapia/47

Uziemienie podczas snu - kołdry uziemiające:

Funkcyjna kołdra jedwabna Fohow

Energetyczna magnetyczna kołdra nowego pokolenia

Magnetyczna kołdra jedwabna- uziemienie

Magnetyczna bransoletka:

Magnetyczna bransoletka - uziemienie

Komentarze do wpisu (2)

22 września 2019

Ciekawy artykuł, wart przemyślenia.

7 marca 2020

Mój dziadek pracował na roli i dożył w zdrowiu 91 lat.Całe życie chodził na bosaka.Myślę stosować te zasady,od pewnego czasu mam zapalenie nerwu trójdzielnego,bez leków ból nie do wytrzymania.Liczę że to coś dla mnie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium