Blog wpisy
Producenci
Promocje
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 164,70 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

51,09 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

111,70 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 189,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 149,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.

Nadwaga i otyłość - sposoby powrotu do równowagi w medycynie chińskiej

0
Nadwaga i otyłość - sposoby powrotu do równowagi w medycynie chińskiej

Przyczyny nadwagi i otyłości

W ujęciu klasycznej medycyny akademickiej nadwaga i otyłość stanowią efekt spożywania nadmiernej ilości energii w stosunku do możliwości jej spalenia. Jednym słowem, jeśli jemy dużo a ruszamy się mało, tyjemy.

Zupełnie odmienne podejście do problemu otyłości wskazuje tradycyjna medycyna chińska. W tej filozofii nadwaga i otyłość stanowią efekt występującej uprzednio nierównowagi w organizmie. Wiąże się z osłabieniem żołądka, śledziony bądź trzustki (krąg funkcjonalny Ziemi) lub wszystkich tych organów. Zła kondycja kręgu Ziemi objawia się poza zwiększeniem masy ciała zmęczeniem fizycznym, bezsennością, apatią czy nawet stanami depresyjnymi. Mechanizm nierównowagi spowodowany jest często z powodu dostarczania słodkiego smaku z niewłaściwym pożywieniem. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie smak słodki odżywia żołądek, śledzionę i trzustkę. Smak słodki powinien być dostarczony w postaci pełnowartościowych produktów, w przypadku dostarczenia go w postaci słodyczy powoduje zastój energii Qi, zwiększając Wilgoć w ciele. Namiar Wilgoci, która wytwarzana jest przez krąg funkcjonalny Śledziony, w związku z niedoczynnością lewej Nerki i nadmiarem Ognia Wątroby, przebudowuje się w lepki, gęsty śluz, który nosi nazwę TAN. TAN pęcznieje i musi zostać zmagazynowany. W tym celu produkowane są komórki tłuszczowe, które przechowują TAN. Poza komórkami tłuszczowymi zagęszczony śluz może być również przechowywany w różnego rodzaju obrzękach, guzach czy torbielach. Nadmiar Wilgoci sprzyja również namnażaniu drożdży, wirusów i bakterii, powodując dalsze stany nierównowagi w innych narządach.

Inną przyczyną nierównowagi kręgu Ziemi jest spożywanie nadmiernej ilości produktów wychładzających Żołądek i Śledzionę (produkty kwaśne, jogurty, surowe owoce i warzywa, ser biały). Wychłodzenie spowalnia pracę kręgu Ziemi, a energia nie jest wytwarzana w odpowiedniej ilości. Z tego powodu konieczne jest zachowanie równowagi pomiędzy spożywaniem produktów kwaśnych i zasadowych, gdyż nadmiar tych pierwszych prowadzić może do dużego zwiększenia masy ciała.

Tradycyjna medycyna chińska wskazuje również na inny możliwy powód tycia. Jest nim nieodpowiedni do pory roku ubiór. Wystawianie się na wiatr, wilgoć i zimno powoduje wychłodzenie prawej Nerki (Yang), która odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Wyziębienie Nerek, przy jednoczesnym niedostatku energii dostarczanej dzięki odpowiedniemu żywieniu powodować będzie pogłębienie zachwiania równowagi.

Na kondycję energetyczną kręgu Ziemi i Nerek wpływają również pory jedzenia, w szczególności zbyt późne spożywanie kolacji i zbyt późne pory snu.

Terapia nadwagi i otyłości
Kluczową rolę w utrzymaniu równowagi energetycznej kręgu Ziemi i Nerek pełni odżywianie. Istotna jest przy tym nie tylko jakość, lecz również ilość i czas spożywanych posiłków. Zasada chińskiej medycyny głosi: rano jedz jak cesarz, obiad jak książę, a kolację jak żebrak. Zalecenie to wynika z faktu, iż zgodnie z chińskim zegarem narządów, krąg Ziemi jest najbardziej aktywny w porze porannej, dlatego zaleca się obfite śniadania a ich skład uzależniony jest od osobistych preferencji, pory roku i własnej konstytucji. Na kolacje zaleca się posiłki lekkostrawne, z niewielką ilością węglowodanów i białka, najczęściej zalecane sa warzywa gotowane i zupy. Funkcjonowanie układu trawiennego w filozofii chińskiej medycyny regulowane jest przez yang Śledziony, która lubi ciepło. Z tego powodu skuteczną terapią jest picie gorącej wody między posiłkami w ciągu całego dnia.

Zmiana nawyków żywieniowych ukierunkowana na zachowanie równowagi w kręgu Ziemi to nie jedyny sposób na pozbycie się nadmiernych kilogramów. Jako, iż filarem tradycyjnej medycyny chińskiej są zioła, niektóre z nich znajdują zastosowanie i w tej przypadłości.

Mieszanki i kapsułki ziołowe
W mieszankach i kapsułkach ziołowych zalecanych osobom borykającym się z nadmierną wagą stosuje się zioła, które wywierają wpływ na układ trawienny. Taką rośliną wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej jest Amorphophallus konjac. Pozyskuje się z niej składnik aktywny biologicznie – glukomannan. Składnik ten w organizmie ludzkim wykazuje działanie podobne do działania błonnika. Liczne badania wykazały, że skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi i poprawia strukturę profilu lipidowego. Szacuje się, że efekt ten jest uzyskiwany w mechanizmie hamowania wchłaniania tłuszczu. Jego dodatkową zaletą jest korzystny wpływ na metabolizm cukrów, zmniejszenie ilości powstających wolnych rodników i ochrona komórek trzustki, a przede wszystkim poprawa perystaltyki jelit i obniżenie masy ciała. Współczesne badania potwierdziły, że zażywanie tej wyizolowanej z Amorphophallus konjac substancji powoduje obniżenie masy ciała.

W celu zmniejszenia masy ciała wykorzystuje się również spirulinę. W jej składzie znajduje się fikocyjanina, która pozwala na redukcję poziomu cholesterolu całkowitego. Dzięki temu jest ona doskonałym wspomaganiem procesu chudnięcia, a dodatkowo może być stosowana jako profilaktyka hipercholestemii.
W przywróceniu właściwej pracy narządów kręgu Ziemi i Nerek pomocne są również zabiegi akupunktury i akupresury.
    
Podsumowanie
W ujęciu tradycyjnej medycyny chińskiej nadmierna waga może być uwarunkowana różnymi czynnikami zaburzającymi równowagę organizmu. Celem terapii jest przywrócenie naturalnej równowagi. Do głównych metod terapeutycznych należą szeroko pojęte dobre nawyki żywieniowe oraz ziołolecznictwo.

Gaoqian - tabletki odżywcze wspomagające odchudzanie:
Gaoqian

Perły Księżniczki z cordycepsem na infekcje intymne:

Perły Księżniczki

Bibliografia:
1. http://jakmalina.pl/jak-to-jest-z-tym-odchudzaniem-czyli-otylosc-w-ujeciu-medycyny-chinskiej-vs-medycyna-klasyczna/
2. H. Montakab, medycyna chińska w praktyce. Teoria, diagnostyka i terapia w rozumieniu zachodnim., Łódź 2017
3. E. Malczyk, M. Maciejewicz, Znaczenie fitoterapii przy wspomaganiu leczenia otyłości, Hygeia Public Health, 2017, nr 52
4. D. Górecka, K. Dziedzic, E. Szafarz, M. Szafarz, Ocena właściwości funkcjonalnych glukomannanu [w:] Współczesne trendy w kształtowaniu jakości żywności, D. Piasecka-Kwiatkowska, R. Cegielska-Radziejewska (red.), Poznań 2016

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium