Blog wpisy
Producenci
Promocje
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.

Qigong – pielęgnowanie energii leczniczych

0
Qigong – pielęgnowanie energii leczniczych

Filozofia qigong swoje korzenie ma w okresie przypadającym na XV w. p.n.e. Już wówczas uważano, że doskonalenie energii poprzez odpowiednią aktywność fizyczną może powodować dłuższe i zdrowsze życie. Ćwiczenia mają za zadanie harmonizowanie systemu energetycznego osoby je wykonującej, a tym samym chronić, lub przywracać zdrowie.

Rozwój leczniczego Qigong datuje się na czasy współczesne, początek ubiegłego stulecia. Różne szkoły qigong kładą akcent na odmienne efekty i wskazania do korzystania z tej metody aktywności jako formy leczenia, niemniej zawsze podstawą zachowania zdrowia jest prawidłowa postawa ciała i ruch.

Należy podkreślić, że lecznicze możliwości qigong wykorzystywane są w krajach azjatyckich również w ramach praktyk klinicznych. Po raz pierwszy te metodę leczenia pacjentów cierpiących na nadciśnienie, cukrzycę, choroby wątroby czy gruźlicę w warunkach klinicznych zastosował Hu Tao Zhen. Do dnia dzisiejszego uznawany jest za ojca leczniczego quigong.

Podział Qigong
Filozofia i praktyka quigong dzieli się na dwie kluczowe gałęzie:
- quigong lecznicze (zhi liao gong),
- ćwiczenia profilaktyczne (bao jian gong).

Zastosowanie metod leczniczych wymaga postawienia diagnozy opartej na tradycyjnej medycynie chińskiej. Qigong lecznicze wymaga codziennych, kilkugodzinnych treningów. W chińskiej praktyce terapeutycznej trwają one w zależności od choroby nawet kilka tygodni. W Europie takie wykorzystanie terapeutycznych właściwości qigong nie jest tak rozpowszechnione.
Ciekawostką jest, że ćwiczenia pozwalające na utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji fizycznej przynoszą bardzo szybkie pozytywne efekty rozumiane przede wszystkim jako spadek ciśnienia tętniczego krwi, ustąpienie dolegliwości bólowych z układu mięśniowo-szkieletowego, czy problemów trawiennych.

Kto nie może praktykować qigong?
Zasadniczo qigong to ćwiczenia, które mogą być wykonywane w każdym stanie zdrowia, nawet przez osoby, które z różnych powodów są częściowo unieruchomione lub nawet leżące. Osoby słabsze powinny ćwiczyć na tyle ostrożnie, by nie wykorzystać całości swoich zasobów energetycznych. Qigong jest polecany również dla pacjentów w stanie terminalnym, ponieważ pozwala im spokojnie wkraczać w ciszę, najpierw wyciszając umysł, później ciało. Qi pełni role medium między duchem a ciałem, dlatego podążanie ducha w stronę ciszy dzięki wpierającym ćwiczeniom relaksacyjnym, pozwala również na spokojne zatrzymanie serca.

Qigong dla umysłu – medytacja
Praktyka nazywana bywa ćwiczeniami kontemplacyjnymi lub medytacją w ruchu, bowiem istotą ćwiczeń jest nie tylko rozluźnienie ciał, lecz przede wszystkim umysłu. Już samo powolne wykonywanie ruchów pozwala umysłowi wyciszyć się i zrelaksować. Osoby bardziej zaawansowane w praktykach mogą wykorzystywać różnorodne medytacje dla wzmocnienia pozytywnych efektów ćwiczeń.

Zalety praktykowania qigong
Ćwiczenia qigong powodują wiele pozytywnych efektów, które uzależnione są przede wszystkim od długości okresu, w których ćwiczenia są wykonywane. Osoby, które praktykują krótko zazwyczaj doświadczają przyjemnej relaksacji oraz zyskują podstawy wiedzy o chińskiej sztuce samodoskonalenia.

Osoby, które praktykują rok i dłużej zyskują dostęp do swojego systemu energetycznego, co pozwala im na osiągnięcie równowagi psychicznej i zachowanie zdrowia fizycznego. Qigong bardziej, niż inne praktyki, wymaga regularności. Ćwiczenia muszą być wykonywane codziennie.

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium