Blog wpisy
Producenci
Promocje
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.

Refleksoterapia – uzdrawianie przez uciskanie

0
Refleksoterapia – uzdrawianie przez uciskanie

Czym jest refleksoterapia
W literaturze przedmiotu dotyczącej refleksoterapii wskazuje się na kilka teorii uzasadniających działanie refleksoterapii. Najpopularniejszą z nich jest definiowanie refleksoterapii jako terapii mającej źródło w tradycyjnej medycynie chińskiej, a konkretnie jej związkiem z odblokowaniem energii qi.

Energia qi krąży w ciele człowieka w sposób uporządkowany i harmonijny. Zdarza się jednak, że ścieżki energetyczne z różnych powodów zostają zablokowane. Jednym z takich powodów może być nadmierny stres. Warto zauważyć, że z punktów energetycznych znajduje się na stopach i dłoniach, stąd refleksoterapia może w naturalny sposób je udrożnić.

Refleksoterapia bywa mylona z masażem stóp, ale nim nie jest. W refleksoterapii uciskane są punkty odpowiedzialne za przewodnictwo energii w konkretnych narządach, których kanały energetyczne znajdują się na stopach. Strefy refleksyjne zlokalizowane są na całej powierzchni stopy: podeszwie, grzbiecie po bokach.

Przebieg działania refleksologii
Z punktu widzenia tradycyjnej medycyny refleksoterapia pobudzając refleksy na powierzchni skóry dłoni i stóp powoduje wydzielenie endorfin, a co się z tym wiąże stan odprężenia i relaksu. Endorfiny dodatkowo regulują pracę serca, wpływają na zmniejszenie natężenia odczuwanego bólu, ułatwiają kontrolę emocji, a także mają wpływ na zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Efekty refleksoterapii
Działanie odprężające – stres osłabia układ immunologiczny organizmu, powodując, ze jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju choroby. Zabieg refleksologii wprawia w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Układ immunologiczny lepiej radzi sobie z agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Po zabiegu pacjenci najczęściej odczuwają przypływ pozytywnej energii.

Działanie profilaktyczne – harmonia i równowaga osiąga poprzez uciskanie refleksów na stopach i dłoniach sprawia, że następuje pełna homeostaza (równowaga ustroju), a źródła napięć zostają wyciszone lub całkowicie usunięte.

Poprawa krążenia krwi – refleksologia zapewnia zwiększenie dopływu tlenu wraz z substancjami odżywczymi do tkanek, skutkuje to poprawą krążenia krwi w całym organizmie.

Odtrucie organizmu – ucisk refleksów odpowiedzialnych za układ trawienny wzmaga proces wydalania toksyn przez wątrobę i jelito grube. Procesy detoksykacyjne są skuteczniejsze i szybsze.

Zwiększenie energii – organy i narządy pobudzone przez ucisk refleksów mają łatwiejszy dostęp do życiodajnej energii qi. Przypływ energii przekłada się na lepsze radzenie sobie ze stresem i chronicznym zmęczeniem.

Działanie uspokajające – wycieszenie umysłu to kolejny z efektów zabiegu refleksoterapii. Dzięki temu efektowi łatwiejsze staje się dłuższe koncentrowanie uwagi, poprawa koncentracji i zwiększenie możliwości percepcyjnych, jeśli były one spowolnione z powodu nadmiernego stresu czy zmęczenia.

Równowaga między ciałem i umysłem – refleksologia uwalnia od negatywnych emocji, które z różnych przyczyn były nagromadzone w umyśle i ciele. Uciskanie odpowiednich refleksów pomaga powrócić do równowagi psychicznej, a ta z kolei warunkuje równowagę ciała.

Możesz zostać swoim refleksoterapeutą
Refleksologia jest terapią łatwą, przystępną i możliwą do opanowania niema przez każdego. Nie wymaga specjalistycznego wykształcenia, a jedynie poznania fundamentalnych zasad ucisku i mapy refleksów na stopach i dłoniach.

Ważne
Należy podkreślić, że mimo pewnych wskazówek dotyczących naszego zdrowia, które doświadczony refleksolog jest w stanie dostrzec, terapia ta nie pełni roli diagnostycznej. Wykorzystuje się ją do poprawy samopoczucia i leczenia, nie diagnozy. Dodatkowo w pewnych sytuacjach zabiegi są przeciwskazane, a do sytuacji tych należą: gorączka lub ostra infekcja, choroby zakrzepowe, zmiany infekcyjne na stopach, zmiany naczyniowe na stopach, urazy stóp (zwichnięcia, złamania, skręcenia w stawach), przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy operacja chirurgiczna, zagrożona ciąża.

Zabiegi powinny być w większości schorzeń wykonywane w odstępie tygodniowym. Średnia liczba zabiegów to około 7, lecz w chorobach przewlekłych lub drobnych infekcjach liczba ta może się wydłużyć lub zmniejszyć.Bibliografia:
1. D. F. Vennells, Refleksologia dla początkujących. Uzdrawiający masaż stóp., Warszawa 2013
2. D. Lamboley, Refleksologia dla każdego, Warszawa 2003

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium