Blog wpisy
Producenci
Promocje
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

39,01 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 9,01 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

199,97 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 46,19 €

Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 129,02 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Eliksir Sanqing FOHOW 4 flakony po 30ml ORAL LIQUID – Kordiceps do picia Feniks
Eliksir Sanqing FOHOW 4 flakony po 30ml ORAL LIQUID – Kordiceps do picia Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 199,02 zł

Cena (EUR): 43,66 €

Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks

567,06 zł

Cena regularna: 618,02 zł

Najniższa cena: 597,07 zł

Cena (EUR): 130,98 €

Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 119,06 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 119,06 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.

Tarczyca – ujęcie duchowe. Medycyna holistyczna.

0
Tarczyca – ujęcie duchowe. Medycyna holistyczna.

Tarczyca jest organem małym, ale należy do najważniejszych w naszym ciele. Decyduje o tym, czy jest nam zbyt zimno- tzn. reguluje gospodarkę cieplną, czy mamy mnóstwo energii do działania-gospodarka energetyczna, jaką mamy wagę- gospodarka przemianą tłuszczów i węglowodanów, wpływa na serce- reguluje częstotliwość bicia serca, a także ma swój udział w syntezie białek. Od początku naszego ziemskiego życia gra pierwsze skrzypce w naszym organizmie- decyduje o rozwoju centralnego układu nerwowego, formowaniu szkieletu, a także rozwoju genitaliów u dzieci. Badania naukowe dowodzą, że mamy, uzupełniające swoją dietę w jod, rodzą dzieci bardziej inteligentne. Przyszłe mamy (albo planujące dzidziusia) - zróbcie próbę jodową!

Tarczyca to gruczoł dokrewny położony z przodu krtani. Dotychczasowe badania wykazały, że gruczoł ten służy do produkcji hormonów tarczycy, tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), które z krwią są rozprowadzane po całym organizmie i wykorzystywane niemal przez każdą komórkę. Tyroksyna i trijodotyronina odpowiedzialne są za zwiększanie podstawowej przemiany materii - zwiększają zużycie tlenu, stymulują tworzenie białek, zwiększają stężenie glukozy we krwi oraz zwiększają rozpad tłuszczów. Hormony te są niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego.

Rola trzeciego hormonu wydzielanego przez tarczycę - kalcytoniny - w układzie hormonalnym jest marginalna. Kalcytonina bierze udział w regulowaniu poziomu wapnia w organizmie.

Czynność wydzielnicza tarczycy jest regulowana przez hormon tropowy przysadki mózgowej- TSH (hormon tyreotropowy), którego uwalnianie jest kontrolowane przez hormon podwzgórza- TRH. Wzrost uwalniania TRH przez podwzgórze powoduje wzrost wydzielania TSH przez przysadkę mózgową. Zwiększone stężenie TSH w krwiobiegu pobudza komórki tarczycy do produkcji i wydzielania tyroksyny i trijodotyroniny.

Pracą tarczycy steruje przysadka mózgowa poprzez tyreotropinę (TSH),
TSH pobudza tarczycę do produkcji hormonów,
hormony tarczycy hamują wydzielanie TSH,
Powyższy mechanizm tworzy pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego utrzymującą hormony na właściwym poziomie.

Najważniejsze schorzenia tarczycy:
- choroba Gravesa-Basedowa,
- zapalenie tarczycy,
- nadczynność przysadki (przyczyna; przysadka),
- zapalenie tarczycy Hashimoto,
- niedobór żelaza,
- niedoczynność przysadki (przyczyna pozostaje w przysadce),
-zastój w woreczku żółciowym.

Co i kiedy zaburza aktywność tarczycy w ujęciu duchowym.
Biograficzne dane chorych na Hashimoto mówią o nagłej lub mniej nagłej utracie poczucie bezpieczeństwa w swojej rodzinie, ciągłych zmartwieniach, przeciążeniach np. nauką + zajęcia i obowiązki pozaszkolne. Głównie tego typu czynniki wpływają na tarczycę, i to dzieje się w wieku 9-15 lat. Zaburzona tarczyca odbiera człowiekowi zdolność do wyrażania własnych potrzeb słowami, bo przecież leży na organie mowy, pomiędzy gardłem a zagłębieniem między obojczykami, należy do czakry gardła.

Jak wyobrazić sobie czakry.
Czakry (czakramy) są to wirujące skupiska subtelnej energii, położone wzdłuż kręgosłupa od czaszki do kości ogonowej. Wyróżnia się 7 głównych czakr, którym przyporządkowane są różne narządy i odpowiadają inne kolory. Do czakry gardła jest przypisany kolor błękitny. Czakry zwykle kojarzy się z układem gruczołów dokrewnych. Ich położenie w ciele pokrywa się z usytuowaniem wielu z tych gruczołów, a znaczenie każdej czakry jest ściśle powiązane z funkcją odpowiadającego jej gruczołu. Jednak związek ten nie ma charakteru fizycznego, gdyż czakry, położone wzdłuż kręgosłupa, nie mają charakteru materialnego. Można je opisać jako świetliste wirujące koła emanujące barwą błękitu.

Czakra nas interesującą odznacza się wysoką częstotliwością energii, wyższą niż czakry położone niżej- czakra korzenia ma najniższą częstotliwość. Płynie przez nas ta sama siła życiowa, co przez rośliny, zwierzęta, rzeki, deszcz, chmury i góry. Płynie poprzez układ czakr, w sposób zorganizowany. Można ją odczuwać, ale trzeba osiągnąć perspektywę obserwatora: „być w świecie, ale nie z tego świata”, jak to się potocznie określa. Co to znaczy? Nie jest to dostępne dla każdego: jednoczesne przebywanie na dwóch poziomach doświadczenia: doświadczać danej chwili i równocześnie obserwować to z boku, z dystansu.

Brak harmonii w obszarze czakry gardła odzwierciedlają skojarzenia jak najbardziej z życia codziennego jak : „Zaniemówić w obliczu jakiejś sytuacji”, „Uczucie, że coś stoi w gardle”, „Ściskanie w gardle”, niemożność wysłowienia się, wyrażenia, blokada, brak samoekspresji, pełnego przejawiania się – a przez to brak spełnienia w życiu.

Nasze zdrowie psycho-fizyczne i duchowe, doświadczane na różnych poziomach świadomości, przybiera zupełnie nowe znaczenia.
Wyobraźmy sobie kręgosłup jako szyb windy, a czakry to kolejne piętra, na których doświadczamy życia. Kiedy wznosimy się z jednego piętra świadomości na kolejne, poszerza się nasza perspektywa, widzimy więcej.

Z poziomu jednej czakry, inaczej na najniższym piętrze znajdujemy się i wyglądamy przez okno, mamy przed sobą inny widok niż z wyższych pięter. Na każdym kolejnym piętrze stopniowo widzimy coraz więcej. Jeśli okna na wszystkich piętrach są czyste, widzimy jasno i widok jest niezmącony. Gdy szyby są zaciemnione, winne są nasze przekonania, takie a nie inne poglądy, schematy. Możemy szyby wyczyścić, kiedy będziemy gotowi zweryfikować nasze przekonania.
Czakry są bateriami dla różnych poziomów życiowej energii i decydują o tym, jak ją wykorzystujemy. Pobierają energię z kosmosu, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Swobodny przepływ energii pomiędzy nami a wszechświatem bezpośrednio zależy od naszego ogólnego zdrowia i zadowolenia.

Ograniczenie w pobieraniu i przepływie energii życiowej powodują zaburzenia w pracy całego organizmu, co objawia się złym samopoczuciem, brakiem siły, lękiem lub zachwianiem równowagi emocjonalnej, chorobami. Natomiast całkowite zablokowanie przepływu oznacza śmierć na poziomie fizycznym-odłączenie od kosmicznej energii życiowej.

Czakra krtani stanowi źródło naszego porozumiewania się, dzielenia się naszymi doświadczeniami. Gdy jest w harmonii, ludzie lubią się komunikować i nie obawiają się prowadzić dyskusji. Są bardzo autentyczni wobec innych i siebie, nie udają kogoś innego. Zablokowana czakra to zablokowane wyrażanie siebie i kontakt z innymi. Takie osoby nie potrafią dzielić się własnymi życzeniami, potrzebami czy wyobrażeniami, nie żyją swoim wewnętrznym powołaniem, swoim prawdziwym ja; nie potrafią słuchać innych. Brakuje im własnej intuicji, nie czują wewnętrznego głosu.

Efekty nieprawidłowego działania czakry gardła.
Choroby gardeł i uszu, karku, zębów, zapalenie nerwów twarzy, nieśmiałość, natręctwa, obsesje, nadmierne przywiązanie do autorytetów, brak własnego zdania, ukrywanie swojej prawdziwej twarzy, uszczypliwość, sarkazm, niezdrowy tryb życia, pijaństwo.

Metody uzdrowienia uwzględniające poziom duchowy.
– Kontemplacja niebieskiego, czystego nieba/ niebieskiej tafli wody.
– Słuchanie relaksującej muzyki, własne muzykowanie –śpiew, gra na instrumentach.
– Afirmacje i medytacje.

Przykłady tematów do medytacji i afirmacji:
„Moje intencje są zawsze czyste i klarowne”
„Kreatywność jest naturalną częścią mej osobowości”
„Otwieram się na łatwość porozumienia z innymi ludźmi”

Kamienie harmonizujące są w kolorze niebieskim, jak: turkus, Lapis lazuli, akwamaryn, niebieski agat, niebieski turmalin, niebieski kwarc, niebieski topaz, kamień księżycowy.
Olejki kwiatów zbliżonych kolorem do światła czakry gardła jak: lawenda, paczula, hiacynt.

Zobacz więcej o tarczycy:

https://e-fohow.pl/pl/n/Tarczyca-a-medycyna-chinska/113

https://e-fohow.pl/pl/n/Tarczyca-wedlug-Medycyny-Chinskiej/77

 

Polecane produkty Fohow: Fohow Oral Liquid - Eliksir Feniks, Pasta do zębów (brak fluoru), Fohow Meigui Pasta z róży (prebiotyk).

Perły księżniczki z cordycepsem na infekcje intymne:

Perły Księżniczki

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium