Kod rabatowy: 15%_e-Fohow

ważny do 2.04.2023

 
Blog wpisy
Producenci
Promocje
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
240,00 zł 185,00 zł (37,00 €)
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
178,00 zł 165,00 zł (33,00 €)
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
253,00 zł 241,00 zł (48,20 €)
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
258,00 zł 245,90 zł (49,18 €)
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł (81,00 €)
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł (87,80 €)
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 599,00 zł (119,80 €)
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 599,00 zł (119,80 €)
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł (59,80 €)
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
228,00 zł 217,00 zł (43,40 €)
szt.

Tarczyca – ujęcie duchowe. Medycyna holistyczna.

0
Tarczyca – ujęcie duchowe. Medycyna holistyczna.

Tarczyca jest organem małym, ale należy do najważniejszych w naszym ciele. Decyduje o tym, czy jest nam zbyt zimno- tzn. reguluje gospodarkę cieplną, czy mamy mnóstwo energii do działania-gospodarka energetyczna, jaką mamy wagę- gospodarka przemianą tłuszczów i węglowodanów, wpływa na serce- reguluje częstotliwość bicia serca, a także ma swój udział w syntezie białek. Od początku naszego ziemskiego życia gra pierwsze skrzypce w naszym organizmie- decyduje o rozwoju centralnego układu nerwowego, formowaniu szkieletu, a także rozwoju genitaliów u dzieci. Badania naukowe dowodzą, że mamy, uzupełniające swoją dietę w jod, rodzą dzieci bardziej inteligentne. Przyszłe mamy (albo planujące dzidziusia) - zróbcie próbę jodową!

Tarczyca to gruczoł dokrewny położony z przodu krtani. Dotychczasowe badania wykazały, że gruczoł ten służy do produkcji hormonów tarczycy, tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), które z krwią są rozprowadzane po całym organizmie i wykorzystywane niemal przez każdą komórkę. Tyroksyna i trijodotyronina odpowiedzialne są za zwiększanie podstawowej przemiany materii - zwiększają zużycie tlenu, stymulują tworzenie białek, zwiększają stężenie glukozy we krwi oraz zwiększają rozpad tłuszczów. Hormony te są niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego.

Rola trzeciego hormonu wydzielanego przez tarczycę - kalcytoniny - w układzie hormonalnym jest marginalna. Kalcytonina bierze udział w regulowaniu poziomu wapnia w organizmie.

Czynność wydzielnicza tarczycy jest regulowana przez hormon tropowy przysadki mózgowej- TSH (hormon tyreotropowy), którego uwalnianie jest kontrolowane przez hormon podwzgórza- TRH. Wzrost uwalniania TRH przez podwzgórze powoduje wzrost wydzielania TSH przez przysadkę mózgową. Zwiększone stężenie TSH w krwiobiegu pobudza komórki tarczycy do produkcji i wydzielania tyroksyny i trijodotyroniny.

Pracą tarczycy steruje przysadka mózgowa poprzez tyreotropinę (TSH),
TSH pobudza tarczycę do produkcji hormonów,
hormony tarczycy hamują wydzielanie TSH,
Powyższy mechanizm tworzy pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego utrzymującą hormony na właściwym poziomie.

Najważniejsze schorzenia tarczycy:
- choroba Gravesa-Basedowa,
- zapalenie tarczycy,
- nadczynność przysadki (przyczyna; przysadka),
- zapalenie tarczycy Hashimoto,
- niedobór żelaza,
- niedoczynność przysadki (przyczyna pozostaje w przysadce),
-zastój w woreczku żółciowym.

Co i kiedy zaburza aktywność tarczycy w ujęciu duchowym.
Biograficzne dane chorych na Hashimoto mówią o nagłej lub mniej nagłej utracie poczucie bezpieczeństwa w swojej rodzinie, ciągłych zmartwieniach, przeciążeniach np. nauką + zajęcia i obowiązki pozaszkolne. Głównie tego typu czynniki wpływają na tarczycę, i to dzieje się w wieku 9-15 lat. Zaburzona tarczyca odbiera człowiekowi zdolność do wyrażania własnych potrzeb słowami, bo przecież leży na organie mowy, pomiędzy gardłem a zagłębieniem między obojczykami, należy do czakry gardła.

Jak wyobrazić sobie czakry.
Czakry (czakramy) są to wirujące skupiska subtelnej energii, położone wzdłuż kręgosłupa od czaszki do kości ogonowej. Wyróżnia się 7 głównych czakr, którym przyporządkowane są różne narządy i odpowiadają inne kolory. Do czakry gardła jest przypisany kolor błękitny. Czakry zwykle kojarzy się z układem gruczołów dokrewnych. Ich położenie w ciele pokrywa się z usytuowaniem wielu z tych gruczołów, a znaczenie każdej czakry jest ściśle powiązane z funkcją odpowiadającego jej gruczołu. Jednak związek ten nie ma charakteru fizycznego, gdyż czakry, położone wzdłuż kręgosłupa, nie mają charakteru materialnego. Można je opisać jako świetliste wirujące koła emanujące barwą błękitu.

Czakra nas interesującą odznacza się wysoką częstotliwością energii, wyższą niż czakry położone niżej- czakra korzenia ma najniższą częstotliwość. Płynie przez nas ta sama siła życiowa, co przez rośliny, zwierzęta, rzeki, deszcz, chmury i góry. Płynie poprzez układ czakr, w sposób zorganizowany. Można ją odczuwać, ale trzeba osiągnąć perspektywę obserwatora: „być w świecie, ale nie z tego świata”, jak to się potocznie określa. Co to znaczy? Nie jest to dostępne dla każdego: jednoczesne przebywanie na dwóch poziomach doświadczenia: doświadczać danej chwili i równocześnie obserwować to z boku, z dystansu.

Brak harmonii w obszarze czakry gardła odzwierciedlają skojarzenia jak najbardziej z życia codziennego jak : „Zaniemówić w obliczu jakiejś sytuacji”, „Uczucie, że coś stoi w gardle”, „Ściskanie w gardle”, niemożność wysłowienia się, wyrażenia, blokada, brak samoekspresji, pełnego przejawiania się – a przez to brak spełnienia w życiu.

Nasze zdrowie psycho-fizyczne i duchowe, doświadczane na różnych poziomach świadomości, przybiera zupełnie nowe znaczenia.
Wyobraźmy sobie kręgosłup jako szyb windy, a czakry to kolejne piętra, na których doświadczamy życia. Kiedy wznosimy się z jednego piętra świadomości na kolejne, poszerza się nasza perspektywa, widzimy więcej.

Z poziomu jednej czakry, inaczej na najniższym piętrze znajdujemy się i wyglądamy przez okno, mamy przed sobą inny widok niż z wyższych pięter. Na każdym kolejnym piętrze stopniowo widzimy coraz więcej. Jeśli okna na wszystkich piętrach są czyste, widzimy jasno i widok jest niezmącony. Gdy szyby są zaciemnione, winne są nasze przekonania, takie a nie inne poglądy, schematy. Możemy szyby wyczyścić, kiedy będziemy gotowi zweryfikować nasze przekonania.
Czakry są bateriami dla różnych poziomów życiowej energii i decydują o tym, jak ją wykorzystujemy. Pobierają energię z kosmosu, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Swobodny przepływ energii pomiędzy nami a wszechświatem bezpośrednio zależy od naszego ogólnego zdrowia i zadowolenia.

Ograniczenie w pobieraniu i przepływie energii życiowej powodują zaburzenia w pracy całego organizmu, co objawia się złym samopoczuciem, brakiem siły, lękiem lub zachwianiem równowagi emocjonalnej, chorobami. Natomiast całkowite zablokowanie przepływu oznacza śmierć na poziomie fizycznym-odłączenie od kosmicznej energii życiowej.

Czakra krtani stanowi źródło naszego porozumiewania się, dzielenia się naszymi doświadczeniami. Gdy jest w harmonii, ludzie lubią się komunikować i nie obawiają się prowadzić dyskusji. Są bardzo autentyczni wobec innych i siebie, nie udają kogoś innego. Zablokowana czakra to zablokowane wyrażanie siebie i kontakt z innymi. Takie osoby nie potrafią dzielić się własnymi życzeniami, potrzebami czy wyobrażeniami, nie żyją swoim wewnętrznym powołaniem, swoim prawdziwym ja; nie potrafią słuchać innych. Brakuje im własnej intuicji, nie czują wewnętrznego głosu.

Efekty nieprawidłowego działania czakry gardła.
Choroby gardeł i uszu, karku, zębów, zapalenie nerwów twarzy, nieśmiałość, natręctwa, obsesje, nadmierne przywiązanie do autorytetów, brak własnego zdania, ukrywanie swojej prawdziwej twarzy, uszczypliwość, sarkazm, niezdrowy tryb życia, pijaństwo.

Metody uzdrowienia uwzględniające poziom duchowy.
– Kontemplacja niebieskiego, czystego nieba/ niebieskiej tafli wody.
– Słuchanie relaksującej muzyki, własne muzykowanie –śpiew, gra na instrumentach.
– Afirmacje i medytacje.

Przykłady tematów do medytacji i afirmacji:
„Moje intencje są zawsze czyste i klarowne”
„Kreatywność jest naturalną częścią mej osobowości”
„Otwieram się na łatwość porozumienia z innymi ludźmi”

Kamienie harmonizujące są w kolorze niebieskim, jak: turkus, Lapis lazuli, akwamaryn, niebieski agat, niebieski turmalin, niebieski kwarc, niebieski topaz, kamień księżycowy.
Olejki kwiatów zbliżonych kolorem do światła czakry gardła jak: lawenda, paczula, hiacynt.

Zobacz więcej o tarczycy:

https://e-fohow.pl/pl/n/Tarczyca-a-medycyna-chinska/113

https://e-fohow.pl/pl/n/Tarczyca-wedlug-Medycyny-Chinskiej/77

 

Polecane produkty Fohow: Fohow Oral Liquid - Eliksir Feniks, Pasta do zębów (brak fluoru), Fohow Meigui Pasta z róży (prebiotyk).

Perły księżniczki z cordycepsem na infekcje intymne:

Perły Księżniczki

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium