Blog wpisy
Producenci
Promocje
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.

Technologia w służbie TMC

0
Technologia w służbie TMC

Chiński startup dedykowany TMC
Diagnostyka w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej opiera się w dużym zakresie na badaniu tętna. Puls pacjenta badany jest w trzech miejscach na każdym z nadgarstków. Niestety podręczniki opisują poszczególne typy pulsu w sposób bardzo ulotny wykorzystując określenia, które mogą być mylnie interpretowane np. „puls jak deszcz plamiący piasek” czy „puls przypominający chorego jedwabnika jedzącego liście”. W sukurs praktykom i pacjentom przyszła chińska firma Maizhiyu, która opracowała program umożliwiający dokładną diagnostykę tętna.

Wykorzystanie urządzeń i programów komputerowych
System stworzony przez Maizhiyu składa się z urządzenia mierniczego i programu interpretującego otrzymane wyniki. Urządzenie bada puls we wszystkich trzech punktach wykorzystywanych przez lekarzy chińskiej tradycyjnej medycyny, a co ważniejsze umożliwia również przeprowadzenie badania na trzech głębokościach tak, jak robi się to w profesjonalnych gabinetach. Urządzenie zbiera dane dotyczące siły i osłabienia tętna a program informatyczny ułatwia interpretację wyników. Uzupełnieniem urządzenia i programu komputerowego jest seria filmów i poradnik, który zawiera wiele informacji z zakresu diagnostyki opartej na badaniu pulsu.
Wprowadzenie tego produktu na chiński rynek ułatwiło studentom edukację, a praktykom weryfikację stawianych diagnoz. W tym miejscu warto nadmienić, że certyfikowanych mistrzów TMC jest w całych Chinach zaledwie kilkuset. Odpowiednie certyfikaty wydaje agencja rządowa.

Teleporady TMC w czasie pandemii COVID-19
Okazuje się, że urządzenie wprowadzone na rynek przez Maizhiyu stało się bardzo pomocne w dobie pandemii koronawirusa. Umożliwia ono bowiem stawianie diagnozy przez telefon czy dzięki połączeniom internetowym. Lekarz nie mając możliwości samodzielnego badania pulsu, może z powodzeniem korzystać z nowatorskiego startupa.

Przyszłość rozwiązań informatycznych w TMC
Ogromne zapotrzebowanie na usługi TMC sprawia, że poszukuje się rozwiązań umożliwiających łatwiejszy dostęp do diagnostyki i terapii. Przyszłością technologii ukierunkowanej na wsparcie procesów leczenia są systemy teleinformatyczne. W chwili obecnej (lipiec 2020) trwają prace zmierzające do wykorzystania systemu stworzonego przez chiński Maizhiyu w szpitalach działających w oparciu o TMC. Do końca roku pięć oddziałów największego szpitala Zintegrowanej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej ma stosować w dalszej obserwacji swoich pacjentów właśnie system zdalnego badania tętna.

Ile to kosztuje i gdzie jest dostępne?
Na razie możliwość korzystania ze zdalnego badania tętna jest około pięciokrotnie niższa, niż usługa wykonana w gabinecie. Niestety wciąż jedynym krajem, który wprowadził to rozwiązanie na szerszą skalę są Chiny. Należy jednak przypuszczać, że rosnące na całym świecie zainteresowanie i zapotrzebowanie na medycynę chińską sprawi, że wkrótce usługi te  będą dostępne także w USA i Europie.

Jak widać mimo, że chińska medycyna oparta na tradycyjnym podejściu liczy sobie wiele wieków, to wciąż dzieje się w niej coś nowego. Nowe wydarzenia nie tylko dotyczą odkryć w zakresie wykorzystania aktywnych substancji, ale również nowoczesnych technologii. Warto je śledzić i w przyszłości z nich korzystać.

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium