Blog wpisy
Producenci
Promocje
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
387,00 zł 369,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
2-PAK: Perły Księżniczki + Probiotyk
2-PAK: Perły Księżniczki + Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.
2-PAK: Perły Księżniczki + Podpaski Fohow
2-PAK: Perły Księżniczki + Podpaski Fohow
231,00 zł 219,00 zł
szt.
2-PAK: Perły Księżniczki + Wkładki Fohow
2-PAK: Perły Księżniczki + Wkładki Fohow
231,00 zł 219,00 zł
Dziecko Wody - twórca, wynalazca, marzyciel 0
Dziecko Wody - twórca, wynalazca, marzyciel

Energią Wody jest przepływ, z łatwością zakręca i porusza się w zgodzie z budową terenu. Woda może być nieruchomym zwierciadłem na powierzchni, ale w jej głębinach toczy się bogate i złożone życie ryb, wodorostów, kamieni i innych istot. Woda jest cicha i spokojna, ale w odpowiednich warunkach staje się żywiołem, który zmienia krajobraz w sposób, którego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić. Na przeciwnym do Drewna krańcu kontinuum Żywiołów, dziecko Wody płynie z prądem, ale ma też bardzo kreatywny umysł i najprawdopodobniej jest myślicielem w bogatym świecie wewnętrznym.

Córka Allison, Noelle, jest dzieckiem, które przyszło na świat z zupełnie inną energią i obecnością, i można to było zauważyć od samego początku. „W jej wielkich, pięknych oczach widzieli­śmy starą duszę”, mówi Allison. „Od początku była bardzo cicha, co było widoczne zwłaszcza w porównaniu ze starszą siostrą, któ­ra jest dzieckiem Drewna. Była mało wymagająca jako niemow­lę i nie trzeba jej było często uspokajać, bo sama znalazła na to sposób”. Allison dodaje, że nawet gdy są razem w pokoju, Noelle zajmuje mniej przestrzeni niż jej siostra (Drewno). Jej reakcje nie są dramatyczne, przeżywa sytuacje w swoim wnętrzu. Jednakże z powodu swojej cichej natury łatwo może się zgubić, gdy jest zamieszanie. Zdarza się, że będąc na jarmarku, odchodzi gdzieś sama i znika w tłumie, zaabsorbowana własnymi myślami. Kiedy Noelle zaczęła chodzić do przedszkola, zazwyczaj siedziała w ką­ciku i przyglądała się innym. Często czuła się przytłoczona i pła­kała. Czasami miała problemy z przestawieniem się z jednego za­dania na inne. Ponieważ boi się ciemności i głośnych dźwięków, ma problemy z zasypianiem. Ogólnie, mądrość Noelle wykracza poza jej wiek i daje jej wyjątkowe spojrzenie na życie.

Niemowlę Wody jest najłatwiejsze w opiece ze wszystkich ty­pów. Jest zadowolone, gdy leży albo siedzi na podłodze i obser­wuje świat. Jest mistrzem obserwacji, ale gdy ma motywację, to zaczyna eksplorować podobnie jak dzieci innych Żywiołów. Jest kochające i przywiązane do rodziców, ale też nieśmiałe i nie chce rozmawiać ani nawiązywać kontaktu wzrokowego z obcymi.

Starsze dziecko Wody odczuwa rzeczy bardziej niż inne dzie­ci, dogłębnie rozumiejąc emocjonalne niuanse. Rodzice mogą je opisywać jako „starą duszę”. Może godzinami tworzyć swój wewnętrzny świat, badając głębokie myśli i uczucia. Zazwyczaj ma kilku bliskich przyjaciół i lubi spędzać czas w domu, wystarczy mu odrobina towarzyskich aktywności, by poczuć łączność z in­nymi. Zbyt wiele czułości, rozmów i stymulacji może je przytło­czyć. Rodzice muszą zapewnić mu przestrzeń dla samotności.

Dziecko Wody ma powściągliwą naturę i może się obawiać no­wych rzeczy albo nadmiernie stymulujących zabaw. Nagłe ruchy, głośnie fajerwerki, skakanie na trampolinie może przytłoczyć jego zmysły. Jeśli podniesiesz na nie glos, możesz je nastraszyć, a strach sprawia, że się wycofuje i chowa. Podobnie zachowuje się w obliczu wyzwań lub zdenerwowania. Gdy ma zbyt wiele myśli i uczuć, i nie może się z nimi uporać, potrzebuje czasu w samot­ności, by rozpracować je w swoim umyśle. Rodzice bywają sfru­strowani, gdy dziecko Wody chowa się do szafy albo pod kołdrę, zamiast omówić z nimi problemy.

Dziecko Wody żyje po swojemu, idea czasu może być dla niego trudna do zrozumienia, bo nie odczuwa jego przepływu w ten sam sposób co inni ludzie. Trudno jest mu się pospieszyć, więc pamię­taj, żeby zorganizować trochę dodatkowego czasu, by zdążyło przy­gotować się do szkoły lub innych zadań. Struktura i tempo szkoły także mogą być dla niego trudne, bo ma tendencje do skupiania się na zadaniu tak bardzo, że może nie zauważyć, że klasa robi już ko­lejne. Ponieważ jest ciche i nie robi zamieszania, nauczyciel może się nie zorientować, że ma zaległości i potrzebuje indywidualnej pomocy, żeby poradzić sobie z materiałem.

Wytrącone z równowagi dziecko Wody żyje we własnym świecie. Ma problemy z punktualnością i zorganizowanymi aktywnościami. Ponieważ nie przeszkadza mu samotność, może mieć problemy z nawiązywaniem i utrzymywaniem znajomości. Może czuć się wyobcowane w szkole i stać się odludkiem, może też otrzymać diagnozę ADHD z zaburzeniami uwagi. W czasie lekcji może się nudzić, pogrążać w marzeniach i przez to pomijać ważne informacje dotyczące zadań albo zapominać o oddaniu ich nawet jeśli zostały zrobione.

Fizyczny archetyp Wódy to krępe, krągłe i dość nabite ciało o okrągłej twarzy, pełnych policzkach i ciemniejszej cerze.

Grant nie ma nic przeciwko temu, by po szkole zostać w domu i bawić się klockami Lego. Może spędzać całe godziny w swoim wyobrażonym świecie albo czytać książkę. Nie znosi sprawunków i zorganizowanych aktywności po szkole, preferuje przebywanie w domu. Chociaż lubi jeździć na rowerze i grać w piłkę, najłatwiej mu zachować równowagę, jeśli po szkole może pobyć sam. W przeciwieństwie do swojej siostry (Ziemia), Grant musi wiedzieć, dlaczego ma coś zrobić albo co z tego będzie miał. Zazwyczaj jest niekonfliktowy, ale bywa uparty, jeśli zadanie mu nie odpowiada. Nie ma problemu z punktualnością albo pracą w zorganizowanym środowisku, jednakże popędzanie go przy­nosi zazwyczaj rezultaty przeciwne to pożądanych.

 

Źródło: Tradycyjna Medycyna Chińska. Poradnik dla rodziców Zachodu. Jak zrozumieć wyjątkowe potrzeby naszych dzieci i uzdrowić je od wewnątrz., Robin Ray Green, Vital

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl