Blog wpisy
Producenci
Promocje
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,00 zł

Cena regularna: 2 012,00 zł

Najniższa cena: 2 012,00 zł

Cena (EUR): 250,00 €

szt.
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,00 zł

Cena regularna: 1 669,00 zł

Najniższa cena: 1 669,00 zł

Cena (EUR): 250,00 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,00 zł

Cena regularna: 2 950,00 zł

Najniższa cena: 2 950,00 zł

Cena (EUR): 520,00 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 356,90 zł

Najniższa cena: 264,23 zł

Cena (EUR): 57,00 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,00 zł

Cena regularna: 206,00 zł

Najniższa cena: 175,23 zł

Cena (EUR): 37,80 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,00 zł

Cena regularna: 2 012,00 zł

Najniższa cena: 2 012,00 zł

Cena (EUR): 250,00 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,00 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 103,00 zł

Cena (EUR): 17,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,00 zł

Cena regularna: 136,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł

Cena (EUR): 19,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,00 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

129,00 zł

Cena regularna: 240,00 zł

Najniższa cena: 160,00 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

59,00 zł

Cena regularna: 82,00 zł

Najniższa cena: 82,00 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

149,00 zł

Cena regularna: 206,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.

Mięśniaki macicy a Perły Księżniczki Guifei Bao

0
Mięśniaki macicy

Mięśniaki macicy są obecnie jedną z najpowszechniejszych nienabłonkowych, niezłośliwych guzów macicy. W budowie tych łagodnych nowotworów znajduje się macierz zewnątrzkomórkowa, na która składają się przede wszystkim kolagen, fibronektyna i proteoglikany. Nie ma jednoznacznych badań wskazujących częstotliwość występowania mięśniaków, lecz w różnych źródłach podaje się, że z ich powodu cierpieć może nawet 70% kobiet w wieku 50 lat, a odsetek ten jest jeszcze większy w przypadku kobiet rasy czarnej.

Jako przyczyny powstawania mięśniaków wskazuje się zmiany poziomu hormonów w ciągu cyklu życia kobiety. Z tego właśnie powodu dolegliwości bólowe zgłaszane są w okresie reprodukcyjnym, a ustępują w okresie menopauzy.

Objawy mięśniaków macicy w dużej mierze uzależnione są od wieku kobiety i obejmują:
- nieprawidłowe (zbyt obfite) krwawienia,
- krwawienie w trakcie cyklu,
- uczucie pełności w dole brzucha,
- ból lub dyskomfort podczas stosunku,
- poronienie,
- dysfunkcje jelit (zaparcia),
- dolegliwości bólowe i dysfunkcje ze strony pęcherza moczowego (zbyt częste oddawanie moczu),
- silne skurcze zlokalizowane w dole brzucha.

Diagnostyka
W diagnostyce mięśniaków macicy wykorzystuje się przede wszystkim badania obrazowe, a więc ultrasonografię, rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową. Wszystkie te badania pozwalają na określenie lokalizacji i wielości mięśniaków. Innym badaniem jest histeroskopia, czyli wziernikowanie jamy macicy. Histeroskopia najczęściej wymaga podania znieczulenia ogólnego a jej zaleta jest możliwość usunięcia zmiany w trakcie badania.

Leczenie
Mięśniaki leczy się farmakologicznie i operacyjnie. Wybór metody leczenia w dużej mierze uzależniony jest od wieku kobiety i jej planów związanych z dzietnością.
Na rynku istnieje kilka typów leków wykorzystywanych do leczenia mięśniaków. Najnowsze z nich zawierają substancję czynną octan uliprystalu. Z substancją tą wiązane są duże nadzieje, bowiem jak do tej pory jest to najskuteczniejszy lek podawany doustnie w terapii mięśniaków macicy. Octan uliprystalu redukuje u części pacjentek wielkość mięśniaków już po dwutygodniowej terapii, a cały cykl leczenia trwa około 3 miesiące.

W leczeniu operacyjnym wykonuje się:
- embolizację tętnic macicznych, dzięki czemu wstrzymuje się dopływ krwi do guza,
- kriomiolizę czyli mrożenie tkanek mięśniaka,
- miomektomię inaczej wyłuszczenie mięśniaków,
- histerektomię stanowiącą najbardziej inwazyjną formę leczenia operacyjnego, gdzie w zależności od ilości, wielkości i lokalizacji mięśniaków usuwa się przydatki, lub całą macicę.
Kobietom, które planują w przyszłości ciąże zawsze zaleca się, w miarę możliwości, leczenie zachowawcze.

Mięśniaki macicy a tradycyjna chińska medycyna
W tradycyjnej chińskiej medycynie występowanie mięśniaków macicy związane jest z zachwianiem konstytucji Wątroby i Śledziony. Dochodzi do niego w mechanizmie zastoju energii qi, krwi oraz śluzu. Wśród przyczyn wyliczane są:
- zastój qi wątroby prowadzący do powstania guzków ju, które ograniczają przepływ krwi; zatory w dłuższym czasie przeobrażają się w guzy (mięśniaki),
- powstawanie nadmiernej ilości śluzu jako wynik nieprawidłowej diety (przejadanie się i spożywanie alkoholu w nadmiarze).

Leczenie mięśniaków uzależnione jest zatem od ustalenia przyczyny, która je wywołuje. Jeśli przyczyną są zastoje krwi, należy uspokoić Wątrobę i regulować krążenie. Jeśli nieprawidłowa dieta, należy ją skorygować.
Bez względu na przyczynę powstania mięśniaków w terapii wykorzystuje się również zioła. Podawane mogą być w formie naparów lub globulek dopochwowych. Dobre rezultaty przynosi również akupunktura.

Należy podkreślić, że w przypadku mięśniaków macicy tradycyjna medycyna chińska zaleca leczenie zachowawcze szczególnie w przypadku guzów o niewielkich rozmiarach, tj. nieprzekraczających 6 cm. Taka wielkość pozwala na zmniejszenie objętości guza i niwelowanie objawów chorobowych. Przy guzach większych konieczne może być leczenie operacyjne.

Mięśniaki  i ich postrzeganie w medycynie zachodu i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Jeśli jesteś w wieku rozrodczym i obserwujesz u siebie bolesne i obfite miesiączkowanie, być może masz do czynienia z mięśniakami macicy. A może nie masz dolegliwości, ale stwierdzono u Ciebie mięśniaki? Ten wpis jest zatem dla Ciebie.

Czym są mięśniaki macicy?

Mięśniaki to łagodne nowotwory macicy. Ich występowanie w populacji kobiecej w wieku rozrodczym jest stosunkowo częste – występują u około 25% kobiet. Wiele z nich nie daje żadnych objawów i diagnozowanych jest podczas rutynowych kontroli ginekologicznych. Niestety medycyna nie potrafi wskazać jednoznacznej przyczyny ich powstawania. Przypuszcza się jednak, że występowanie mięśniaków związane jest zmianami hormonalnymi. Bardzo często występują w postaci mnogiej.

Objawy 

Mięśniaki nie zagrażają życiu kobiety, ale mogą być przyczyną problemów z zajściem w ciążę, a także powodować obfite i bolesne miesiączkowanie. Wiele z objawów jest bardzo niespecyficznych i początkowo kobiety nie łączą ich z guzem. Do tych niespecyficznych objawów zalicza się:

  • krwawienie międzymiesiączkowe,
  • plamienie,
  • nieregularne miesiączki,
  • krwawienie przypominające krwotok (bardzo obfite),
  • ból i/lub dyskomfort podbrzusza,
  • parcie na mocz,
  • trudności w oddawaniu stolca/zaparcia,
  • niepłodność.

Czy mięśniaki trzeba leczyć?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy mięśniaki macicy trzeba leczyć. W przypadkach, w których nie powodują one żadnych dolegliwości ani nie powiększają się, mięśniaki pozostawia się do regularnej kontroli bez wdrażania jakiegokolwiek leczenia. Jeśli jednak występują dolegliwości bólowe, anemia, niemożność zajścia w ciąże lub znaczące narastanie kolejnych mięśniaków należy rozważyć leczenie.

Współczesna medycyna oferuje kobietom dwie możliwości: leczenie farmakologiczne i operacyjne. Wybór każdej z metody ustalany jest indywidualnie w zależności od okoliczności. Wiele kobiet preferuje leczenie zachowawcze ze względu na obawy związane z operacją. Wadą takiego leczenia jest fakt, że nie powoduje ono usunięcia mięśniaków macicy a jedynie ich zmniejszenie przy czym często ma ono nietrwały charakter.

Leczenie operacyjne zazwyczaj wiąże się z usunięciem macicy. Mimo, że medycyna oferuje również wyłuszczenie mięśniaków lub ich embolizację, w praktyce dostęp do ośrodków wykonujących tego rodzaju zabiegi jest bardzo utrudniony. Stąd kobiety w Polsce zazwyczaj kieruje się na operację histerektomii (usunięcia macicy).

Tradycyjna Medycyna Chińska a mięśniaki macicy

Tradycyjna Medycyna Chińska wyjaśnia powstawanie mięśniaków macicy zastojem Qi, wywołującym w długim okresie czasu również stagnację Krwi. Najczęstszą przyczyną tego stanu są negatywne emocje na czele z gniewem, frustracją i nienawiścią. To właśnie niemożność zapanowania nad negatywnymi uczuciami przez długi okres czasu stanowi najczęstszy powód występowania mięśniaków macicy.

TMC – terapia mięśniaków macicy

Tradycyjna Medycyna Chińska proponuje szereg rozwiązań mających na celu zmniejszenie mięśniaków a nawet ich całkowite zaniknięcie. Wykorzystuje w tym celu: akupunkturę, ziołolecznictwo a także akupresurę i ćwiczenia fizyczne.

Akupunktura

Akupunktura w terapii mięśniaków powinna być wykonywana przez osobę o dużym doświadczeniu. jej zabiegi wpływają na odblokowanie zastojów energii Qi a także działają przeciwbólowe. Leczenie akupunkturą wymaga przynajmniej kilkunastu sesji a do jego zalet należy stosunkowo szybka likwidacja bólu i brak skutków ubocznych.

Ziołoterapia

Podobnie jak akupunktura, tak mieszanki ziołowe powinny być przygotowane w sposób indywidualny, uwzględniający rodzaj panującej w organizmie nierównowagi. Trudno zatem kupić gotową mieszankę, która będzie cechowała się dużą skutecznością. Z tego powodu ten rodzaj terapii wymaga kontaktu z doświadczonym terapeutą działającym w duchu TMC.

Akupresura i aktywność fizyczna

Akupresura wymaga znacznie mniejszych umiejętności i może być wykonywana samodzielnie, po przeszkoleniu przez profesjonalistę. Zalecana aktywnością fizyczną są ćwiczenia z systemu qigong obejmujące prace nad dolnym odcinkiem kręgosłupa i miednicą.

W związku z przyczynami emocjonalnymi mięśniaków macicy pomocna będzie również zmiana stylu życia a przede wszystkim uwolnienie negatywnych emocji i wyzwolenie się od nich. Warto skorzystać z medytacji, które pomagają oczyścić umysł i serce.

Medycyna zachodnia czy chińska? Jak dokonać właściwego wyboru?

Leczenie mięśniaków macicy, o ile nie są one przyczyną poważnych dolegliwości wymagających pilnej interwencji, warto rozpocząć od nieinwazyjnych terapii oferowanych przez Tradycyjną Medycynę Chińską. O skuteczności terapii w dużej mierze decyduje w tym przypadku praca nad własnymi emocjami oraz konieczność skorzystania z usług profesjonalisty w dziedzinie TMC.

 

Zobacz Perły Księżniczki:

Perły Księżniczki

Bibliografia:
1. S. Woźniak, B. Pietrzak, T. Paszkowski, S. Radowicki, L. Pawelczyk, M. Wielgoś, Farmakoterapia mięśniaków macicy, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017 tom 2, nr 2
2. P. Madej, A. Plewka, Czy mięśniaki macicy mogą ulec transformacji złośliwej?, Farmaceutyczny Przegląd Naukowy 2008, nr 7-8
3. Mięsniaki macicy kompendium, Wyd. Gedeon Richter, dok. elektroniczny

4. Knapp i wsp., Epidemiologia mięśniaków macicy, Przegląd Menopauzalny 2012, nr 2

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium