Blog wpisy
Producenci
Promocje
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
243,00 zł 231,00 zł
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.

Mięśniaki macicy a Perły Księżniczki Guifei Bao

0
Mięśniaki macicy

Mięśniaki macicy są obecnie jedną z najpowszechniejszych nienabłonkowych, niezłośliwych guzów macicy. W budowie tych łagodnych nowotworów znajduje się macierz zewnątrzkomórkowa, na która składają się przede wszystkim kolagen, fibronektyna i proteoglikany. Nie ma jednoznacznych badań wskazujących częstotliwość występowania mięśniaków, lecz w różnych źródłach podaje się, że z ich powodu cierpieć może nawet 70% kobiet w wieku 50 lat, a odsetek ten jest jeszcze większy w przypadku kobiet rasy czarnej.

Jako przyczyny powstawania mięśniaków wskazuje się zmiany poziomu hormonów w ciągu cyklu życia kobiety. Z tego właśnie powodu dolegliwości bólowe zgłaszane są w okresie reprodukcyjnym, a ustępują w okresie menopauzy.

Objawy mięśniaków macicy w dużej mierze uzależnione są od wieku kobiety i obejmują:
- nieprawidłowe (zbyt obfite) krwawienia,
- krwawienie w trakcie cyklu,
- uczucie pełności w dole brzucha,
- ból lub dyskomfort podczas stosunku,
- poronienie,
- dysfunkcje jelit (zaparcia),
- dolegliwości bólowe i dysfunkcje ze strony pęcherza moczowego (zbyt częste oddawanie moczu),
- silne skurcze zlokalizowane w dole brzucha.

Diagnostyka
W diagnostyce mięśniaków macicy wykorzystuje się przede wszystkim badania obrazowe, a więc ultrasonografię, rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową. Wszystkie te badania pozwalają na określenie lokalizacji i wielości mięśniaków. Innym badaniem jest histeroskopia, czyli wziernikowanie jamy macicy. Histeroskopia najczęściej wymaga podania znieczulenia ogólnego a jej zaleta jest możliwość usunięcia zmiany w trakcie badania.

Leczenie
Mięśniaki leczy się farmakologicznie i operacyjnie. Wybór metody leczenia w dużej mierze uzależniony jest od wieku kobiety i jej planów związanych z dzietnością.
Na rynku istnieje kilka typów leków wykorzystywanych do leczenia mięśniaków. Najnowsze z nich zawierają substancję czynną octan uliprystalu. Z substancją tą wiązane są duże nadzieje, bowiem jak do tej pory jest to najskuteczniejszy lek podawany doustnie w terapii mięśniaków macicy. Octan uliprystalu redukuje u części pacjentek wielkość mięśniaków już po dwutygodniowej terapii, a cały cykl leczenia trwa około 3 miesiące.

W leczeniu operacyjnym wykonuje się:
- embolizację tętnic macicznych, dzięki czemu wstrzymuje się dopływ krwi do guza,
- kriomiolizę czyli mrożenie tkanek mięśniaka,
- miomektomię inaczej wyłuszczenie mięśniaków,
- histerektomię stanowiącą najbardziej inwazyjną formę leczenia operacyjnego, gdzie w zależności od ilości, wielkości i lokalizacji mięśniaków usuwa się przydatki, lub całą macicę.
Kobietom, które planują w przyszłości ciąże zawsze zaleca się, w miarę możliwości, leczenie zachowawcze.

Mięśniaki macicy a tradycyjna chińska medycyna
W tradycyjnej chińskiej medycynie występowanie mięśniaków macicy związane jest z zachwianiem konstytucji Wątroby i Śledziony. Dochodzi do niego w mechanizmie zastoju energii qi, krwi oraz śluzu. Wśród przyczyn wyliczane są:
- zastój qi wątroby prowadzący do powstania guzków ju, które ograniczają przepływ krwi; zatory w dłuższym czasie przeobrażają się w guzy (mięśniaki),
- powstawanie nadmiernej ilości śluzu jako wynik nieprawidłowej diety (przejadanie się i spożywanie alkoholu w nadmiarze).

Leczenie mięśniaków uzależnione jest zatem od ustalenia przyczyny, która je wywołuje. Jeśli przyczyną są zastoje krwi, należy uspokoić Wątrobę i regulować krążenie. Jeśli nieprawidłowa dieta, należy ją skorygować.
Bez względu na przyczynę powstania mięśniaków w leczeniu wykorzystuje się również zioła. Podawane mogą być w formie naparów lub globulek dopochwowych. Dobre rezultaty przynosi również akupunktura.

Należy podkreślić, że w przypadku mięśniaków macicy tradycyjna medycyna chińska zaleca leczenie zachowawcze szczególnie w przypadku guzów o niewielkich rozmiarach, tj. nieprzekraczających 6 cm. Taka wielkość pozwala na zmniejszenie objętości guza i niwelowanie objawów chorobowych. Przy guzach większych konieczne może być leczenie operacyjne.

Zobacz Perły Księżniczki:

Perły Księżniczki

Bibliografia:
1. S. Woźniak, B. Pietrzak, T. Paszkowski, S. Radowicki, L. Pawelczyk, M. Wielgoś, Farmakoterapia mięśniaków macicy, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017 tom 2, nr 2
2. P. Madej, A. Plewka, Czy mięśniaki macicy mogą ulec transformacji złośliwej?, Farmaceutyczny Przegląd Naukowy 2008, nr 7-8
3. Mięsniaki macicy kompendium, Wyd. Gedeon Richter, dok. elektroniczny

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium