Blog wpisy
Producenci
Promocje
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 164,70 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

51,09 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

111,70 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 163,65 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 149,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.

Perły Księżniczki a menopauza

0
Perły Księżniczki a menopauza

Perły Księżniczki a menopauza
Starzenie się organizmu jest udziałem każdego człowieka. U kobiet okres zahamowania płodności, czyli menopauza, połączony jest z wieloma dokuczliwymi przypadłościami.

Menopauza i jej objawy
Menopauza to okres, kiedy hormony w ciele kobiety przestają być produkowane w sposób umożliwiający płodność. Innymi słowy jest to zakończenie możliwości rozrodczych. Na skutek zmian hormonalnych i wahań ich poziomu kobiety odczuwają liczne dolegliwości, do których należą nieregularne (coraz rzadsze) cykle miesiączkowe, suchość pochwy, atrofia pochwy czy spadek libido. Wachlarz tych dolegliwości jest znacznie szerszy, lecz w tym wpisie koncentrujemy się przede wszystkim na drogach rodnych.

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, o ile występuje pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Nie da się jej zapobiec, ale można skutecznie radzić sobie w zmniejszaniu dolegliwości okołomenopauzalnych.

Jak radzić sobie z menopauzą?

Menopauza to moment, w którym ustaje menstruacja. Wiele kobiet w tym okresie przeżywa trudny czas – pojawiają się problemy z koncentracją uwagi, bóle głowy, uderzenia gorąca czy depresje. Zmiana funkcjonowania układu hormonalnego daje bardzo wiele innych dokuczliwych objawów. Medycyna zachodnia proponuje kobietom w okresie menopauzy hormonalną kurację zastępczą. Jednak wiele kobiet rezygnuje z przyjmowania syntetycznych hormonów i poszukuje innych metod terapii.

Co Ci powie lekarz?

Medycyna zachodu ma wiele różnych propozycji dla kobiet, które wkraczają w okres menopauzy. W zależności od dolegliwości odczuwanych przez kobietę, lekarz zalecić może odpowiednie leki i suplementy, ukierunkowane na konkretną dolegliwość.

Bardziej kompleksowym rozwiązaniem, które proponują kobietom lekarze jest hormonalna terapia zastępcza (HTZ) oparta na estrogenie i progestagenie. Terapia ta polega na dostarczaniu syntetycznych hormonów, celem utrzymania ich właściwego poziomu w organizmie. Ten sposób leczenia uznawany jest za bezpieczny, a przeciwwskazaniem do stosowania jest przebyty epizod zatorowo-zakrzepowy lub choroba nowotworowa (nie wszystkie nowotwory wykluczą stosowanie terapii).

Wiele kobiet nie jest przekonanych do HTZ i nie decyduje się na jej stosowanie. Obawy wynikają przede wszystkim z ewentualnych skutków ubocznych a także z faktu, że przyjmowanie hormonów cieszy się złą sławą. To wszystko sprawia, że częściej stosowane są leki dedykowane określonym schorzeniom, niż kompleksowa terapia zastępcza.

Lekarz poza środkami farmakologicznymi zaleci dbałość o aktywny styl życia i odpowiednią dietę, jako prewencję osteoporozy i zwiększenia masy ciała.

Tradycyjna Medycyna Chińska a menopauza

Filozofia i praktyka medycyny Wschodu zaleca wiele różnych działań, które skutecznie poprawiają samopoczucie kobiet w okresie menopauzy. Należą do nich: akupunktura, akupresura, terapia ziołami.

Akupunktura

Akupunktura jest bardzo pomocna w leczeniu trzech najczęstszych dolegliwości okresu menopauzy: uderzeń gorąca, uczucia kołatania serca i bezsenności. Jej pozytywny wpływ pozostaje obecnie bezsprzeczny, a to za sprawą dużego randomizowanego badania. W badaniu tym wykazano pozytywne oddziaływanie akupunktury na ustanie i zmniejszenie dolegliwości odczuwanych przez kobiety. 

Zabiegi akupunktury ukierunkowane na eliminację dolegliwości dotyczących okresu pokwitania wymagają doświadczenia od osoby wykonującej terapię. Warto zatem przed skorzystaniem z usług zapoznać się z opiniami na temat konkretnej osoby. 

Akupunktura jest terapią uznaną przez zachodnią medycynę i w niektórych przypadkach jej zabiegi są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Akupresura

Akupresura, podobnie jak akupunktura, daje bardzo dobre wyniki. Na akupresurę powinny zdecydować się przede wszystkim te Panie, które cierpią na zwiększony poziom lęku, zaburzenia nastroju i stany depresyjne. Do niewątpliwych zalet akupresury należy fakt, że można ją samodzielnie wykonywać w domu. W zaburzeniach natury emocjonalnej stosuje się masaż (uciskanie) punktów zlokalizowanych na uchu, więc samodzielną akupresurę można wykonywać przed lustrem.

Ziołolecznictwo

Zioła stanowią jeden z filarów TMC i są wykorzystywane również w terapii menopauzy. Mimo, że specjaliści TMC posiadają bogate doświadczenie w wykorzystywaniu ziół na różne dolegliwości, to najwięcej uwagi ze strony zachodniej medycyny poświęcono profilaktyce osteoporozy. Przeprowadzone badania pozwalają na jednoznaczne stwierdzenie, że chińskie mieszanki ziołowe bardzo dobrze wpływają na stan kośćca kobiet w okresie, gdy jajniki zaprzestają swojej funkcji hormonalnej.

Publikowane prace z zakresu wpływu TMC na zdrowie kobiet w okresie menopauzy wskazują, że leczenie to wywiera znaczący pozytywny wpływ. Kobiety mają przy tym duże możliwości wyboru najbardziej odpowiedniej dla nich terapii, ukierunkowanej na określone symptomy menopauzy. Należy podkreślić, że terapia ta nie wywołuje skutków ubocznych. Jest całkowicie bezpieczna, a jej koszt nie jest wygórowany. Nieco droższe są wyłącznie zabiegi akupunktury. Jednak ze podsumowanie kosztów terapii lekami i suplementami, które proponują lekarze dowodzi, że skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez medycynę Wschodu jest tańsze.

A może podejście totalnej biologii?

W ujęciu totalnej biologii menopauza jest naturalnym elementem procesu biologicznego. Totalna biologia postrzega towarzyszące menopauzie dolegliwości jako symptomy pewnych nierozwiązanych konfliktów. Wiele z nich może nie być uświadamianych, lecz mimo to zostały one kiedyś zmagazynowane w ciele. Kluczowym konfliktem występującym w menopauzie jest frustracja dotycząca podejścia do kobiecości i seksualności. Bywa również przejawem złości ukierunkowanej na mężczyzn.

Totalna biologia zachęca do zaakceptowania starzenia się i uznania, że jest to istotny i niezbędny element drogi każdej kobiety. Ważne jest przeanalizowanie dotychczasowych doświadczeń i uświadomienie sobie jak przebiegło dotychczasowe życie w aspekcie relacji z mężczyznami. Podkreśla się, że należy dostrzec swoją odpowiedzialność za to, co spotkało nas w życiu w związku z relacjami damsko-męskimi. Uważa się na przykład, że jeśli partner zdradzał, to trzeba pomyśleć czy nie zdradzałyśmy się same wewnętrznie.

Okres zatrzymania pracy hormonalnej jajników to czas na analizę występujących sygnałów naszego ciała i znalezienie ich przyczyny w przeżytych dotychczas emocjach. Podkreśla przy tym, że nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do zmieniającego się wyglądu zewnętrznego, ponieważ ważna jest piękna dusza, nie ciało.

Reasumując totalna biologia w kwestii menopauzy zaleca poświęcenie większej ilości czasu na analizę emocji towarzyszących menopauzie, rozwiązaniu konfliktów powodujących objawy menopauzalne (np. uderzenia gorąca czy suchość pochwy). Pomocna w ustaleniu źródeł konfliktów wewnętrznych może być  terapia prowadzona przez terapeutę pracującego w nurcie totalnej biologii.

Menopauza – jak sobie pomóc?

Jak przedstawiono medycyna zachodnia i medycyna alternatywna proponują różnorodne rozwiązania, z których każde ukierunkowane jest likwidację problemów zdrowotnych towarzyszących menopauzie. Każdy z nurtów zaleca odmienne działania i wykorzystuje inne środki. Decyzja o tym, co wybrać zależy od indywidualnych potrzeb każdej z nas.

Zobacz Perły Księżniczki:

Perły Księżniczki

Bibliografia:

  1. Drosdzol-Cop, Chińska medycyna w okresie menopauzalnym, GinPolMedProject, nr 4, 2013
  2. Suchecka-Rachoń, D. Rachoń, Rola hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) u kobiet w okresie pomenopauzalnym, Choroby Serca i Naczyń, tom 2, nr 3, 2005

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium