Blog wpisy
Producenci
Promocje
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

39,01 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 9,01 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

199,97 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 46,19 €

Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 129,02 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Eliksir Sanqing FOHOW 4 flakony po 30ml ORAL LIQUID – Kordiceps do picia Feniks
Eliksir Sanqing FOHOW 4 flakony po 30ml ORAL LIQUID – Kordiceps do picia Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 199,02 zł

Cena (EUR): 43,66 €

Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks

567,06 zł

Cena regularna: 618,02 zł

Najniższa cena: 597,07 zł

Cena (EUR): 130,98 €

Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 119,06 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 119,06 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.

Perły Księżniczki a zajście w ciążę

0
Perły Księżniczki a zajście w ciążę

W zdrowej pochwie panuje kwaśne środowisko, co zawdzięczamy działaniu bakterii z rodzaju lactobacillus. To kwaśne środowisko ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia pochwy, a co za tym idzie w pewnym sensie odpowiada również za możliwość zajścia w ciążę. Dzieje się tak ponieważ kwaśne środowisko z jednej strony uniemożliwia przetrwanie pojedynczym patogenom (grzybom i bakteriom) a z drugiej jest środowiskiem sprzyjającym żywotności plemników.  W ten sposób zdrowe środowisko pochwy umożliwia zajście w ciążę.

Najważniejsze to przywrócić właściwy odczyn w obrębie waginy oraz przywrócić właściwą strukturę nabłonka. Jest to o tyle istotne, że tylko zdrowy nabłonek produkuje odpowiednią ilość śluzu. Śluz zapewnia ochronę przed wnikaniem w struktury nabłonka patogenów.

Zajście w ciążę w ujęciu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
W tradycyjnym starochińskim spojrzeniu na zajście w ciążę przeszkodą uniemożliwiającą jest zaburzenie stanu równowagi w organizmie.

Bez względu na podejście do zajścia w ciążę (tradycyjne czy nowoczesne) niezbędna jest również równowaga umysłowa i unikanie nadmiernego stresu.

Ciąża  i jak w nią zajść – jeden problem, wiele medycznych perspektyw

Chciałabyś mieć dziecko a masz trudności z zajściem w ciążę? A może właśnie jesteś w ciąży? Wszystkim tym, którzy są ciekawi jak postrzegana jest ciąża w rożnych podejściach medycznych polecamy lekturę niniejszego artykułu.

Jak przygotować się do ciąży, by móc w nią zajść?

Pytanie wydaje się być prozaiczne, jednak jest takie wyłącznie pozornie. Współcześnie coraz więcej młodych kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Wielu z nich nie udaje się w jednoznaczny sposób zdiagnozować zachodniej medycynie a kobiety odsyłane są od lekarza do lekarza. Tymczasem spojrzenie na ciążę z innej perspektywy pozwala podpowiedzieć jak się do niej przygotować, co może wpływać na niepowodzenia i jak sobie z nimi radzić.

Tradycyjna Medycyna Chińska

Nauka starożytnego Wschodu, zgodnie z koncepcją równowagi organizmu, zaleca powolne przygotowanie się do zajścia w ciążę. Jest to związane z faktem, że organizm matki przekazuje dziecku część swojej energii witalnej. Do poczęcia może dojść tylko wówczas, jeśli wszystkie dogi przepływu energii qi są wolne od jakichkolwiek zastojów. Kluczowe wydaje się być wzmacnianie energii qi nerek. To ona w największym stopniu odpowiada za przyszły dobrostan dziecka. Działania ukierunkowane na wzmocnienie nerek i ich energii powinny koncentrować się przede wszystkim na:

  • odpowiedniej diecie,
  • prowadzeniu stylu życia uwzględniającemu odpowiedni poziom aktywności fizycznej i optymalną ilość snu,
  • włączenia do diety potraw przygotowywanych na ogniu (rezygnacja z mikrofalówek),
  • unikaniu nadmiernych wzruszeń, strachu i stresu.

Ważny jest również dobrostan psychiczny przyszłej mamy. Z tego powodu powinna ona prowadzić ustabilizowany tryb życia i unikać wszystkich tych jego aspektów, które będą powodowały zmęczenie fizyczne i/lub wyczerpanie psychiczne. Na konstytucję dziecka w dużej mierze wpływa mają emocje matki. Konieczne jest przede wszystkim unikanie strachu. jest to trudne, gdyż wiele kobiet odczuwa obawy dotyczące przebiegu ciąży, relacji z partnerem czy też obawia się szeroko pojętej przyszłości. Sposobem na odwrócenie uwagi od tych negatywnych myśli jest poświęcanie większej ilości czasu na relaks, spotkania z przyjaciółmi oraz na rozwijanie własnej pasji. Pomocne mogą być również medytacje.

Kolejnym aspektem, na który zwraca uwagę TMC jest aktywność fizyczna. Przyszłe mamy oraz kobiety ciężarne powinny unikać sportów nadmiernie wysiłkowych i wyczynowych. Zalecane są tai chi i qigong, które poza odpowiednią dawką ruchu wspaniale stymulują produkcję energii qi i jej przepływ.

Reasumując TMC zaleca kobietom pragnącym zajść w ciążę wiele spokoju, stabilność emocjonalną oraz odpowiednią dietę i umiarkowaną aktywność fizyczną. Zupełnie inne spojrzenie na zajście w ciążę i jej przebieg daje perspektywa totalnej biologii.

Ciąża a totalna biologia

Totalna biologia, podobnie jak Tradycyjna Medycyna Chińska, wskazuje na konieczność dłuższego czasu przygotowania się do ciąży. Posługuje się przy tym określeniem projekt-cel, który oznacza okres dziewięciu miesięcy przed poczęciem, poprzez ciążę aż do ukończenia pierwszego roku życia dziecka. 

Zajście w ciążę i jej przebieg będą bezproblemowe, jeśli przyszła matka będzie wolna od wewnętrznych konfliktów mogących zaburzać jej psychofizyczną równowagę. Do konfliktów mogących negatywnie oddziaływać na rodzicielstwo należą odbieganie rodziny od norm, niska samoocena kobiecości, konflikt nieustającego przeszkadzania, zaburzonego postrzegania kobiecości ale również konflikt braku pieniędzy. Oczywiście katalog konfliktów w tym przypadku nie ma charakteru zamkniętego. 

Totalna biologia skupia się na aspekcie emocjonalnym. Opiera się na założeniu, że kluczowy dla zajścia w ciąże, ale również dla jej przebiegu i zdrowia dziecka jest stan emocjonalny matki. Ma on ogromne znaczenie w przypadku problemu z zajściem w ciążę (w medycynie zachodniej diagnoza niepłodności idiopatycznej). Totalna biologia proponuje psychoterapię z terapeutą pracującym w nurcie totalnej biologii. Terapia ta ukierunkowana jest na odkrycie możliwych przyczyn trudności (rodzaju konfliktu) w zajściu i/lub utrzymaniu ciąży. Warto zauważyć, że zgodnie z koncepcją tej terapii przyczyny mogą dotyczyć nieuświadomionej strefy emocjonalnej i wydarzeń, których kobiety same doświadczyły będąc w okresie życia płodowego i wczesnym okresie dzieciństwa. 

Poza emocjami totalna biologia może być pomocna w przypadku różnego rodzaju blokad energetycznych. Chodzi tu o zaburzenia równowagi w obszarze miednicy, ale również gruczołów i przysadki mózgowej. Skutecznym sposobem na ich usunięcie jest aktywność fizyczna w oparciu o metodę świadomego ruchu, proponowaną przez totalną biologię.

Zajście w ciążę i okres ciąży oraz pierwszy rok życia dziecka są niezwykle istotnym okresem w koncepcji totalnej biologii. Co na to medycyna zachodnia?

Jak dbać o siebie, by zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko – zalecenia medycyny zachodniej

Medycyna zachodnia wskazuje, że ciąża to okres wzmożonego wysiłku dla kobiety. Chodzi przy tym zarówno o jej sferę emocjonalną, jak i ogólny stan zdrowia fizycznego. W związku z tym kobietom zaleca się wykonanie szeregu badań mających ocenić, czy w ich organizmie nie toczy się stan chorobowy (morfologia, badanie moczu, poziom glukozy, cytologia).

Kobietom zaleca się również umiarkowaną aktywność fizyczną. Nie poleca się sportów wyczynowych i kontaktowych.  

Zalecane jest prowadzenie higienicznego stylu życia – rezygnacja z używek, nadgodzin w pracy, dbałość o wystarczającą ilość snu. 

Konieczne są regularne wizyty u lekarza ginekologa, wykonywanie okresowych badań i stosowanie suplementacji witaminowej (kwas foliowy). W medycynie zachodniej podkreśla się dobrostan psychiczny kobiety, ale nie jest on najważniejszy, zdecydowanie większą wagę przywiązuje się do zdrowia fizycznego. W zaleceniach wydanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia dla przyszłych rodziców zawarty został pełen wykaz koniecznych badań laboratoryjnych, ale higienie psychicznej nie poświęcono miejsca. 

Co wybrać?

Każda z kobiet podejmując decyzję o zajściu w ciążę musi przemyśleć, jakie wartości i systemy zdrowia są jej najbliższe: Co jest dla niej największym obciążeniem, a co sprawia jej radość? Co daje poczucie wolności i bezpieczeństwa? Dopiero odpowiedź na te pytania pozwoli na wybór odpowiedniego i najlepiej dopasowanego podejścia do procesu przygotowania się na ciążę a następnie zajścia w ciążę i urodzenia dziecka.

Warto chociaż pobieżnie zapoznać się z systemami medycyny o odmiennych niż zachodnia uwarunkowaniach. Być może dobrym rozwiązaniem jest przyjęcie z każdego z tych podejść tego, co dla nas najlepsze.

Zobacz Perły Księżniczki:

Perły Księżniczki

Bibliografia:

Poradnik dla kobiet w ciąży i przyszłych rodziców, Szczecin 2019

  1. Renaud, Recall Healing, Warszawa 2014

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium