Blog wpisy
Producenci
Promocje
Serum regenerujące FOHOW z minerałami(2+2)
Serum regenerujące FOHOW z minerałami(2+2)

399,00 zł

Cena regularna: 1 029,00 zł

Najniższa cena: 499,00 zł

Cena (EUR): 79,80 €

szt.
Fohow Meigui 120g tubka Pasta Róża Feniks z płatków róży
Fohow Meigui 120g tubka Pasta Róża Feniks z płatków róży

57,95 zł

Cena regularna: 68,60 zł

Najniższa cena: 68,60 zł

Cena (EUR): 11,59 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,00 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 119,60 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Eliksir Sanqing FOHOW 4 flakony po 30ml ORAL LIQUID – Kordiceps do picia Feniks
Eliksir Sanqing FOHOW 4 flakony po 30ml ORAL LIQUID – Kordiceps do picia Feniks

60,00 zł

Cena regularna: 206,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł

Cena (EUR): 12,00 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 356,90 zł

Najniższa cena: 264,23 zł

Cena (EUR): 57,00 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

189,00 zł

Cena regularna: 206,00 zł

Najniższa cena: 175,23 zł

Cena (EUR): 37,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

115,00 zł

Cena regularna: 136,00 zł

Najniższa cena: 106,62 zł

Cena (EUR): 23,00 €

szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact

165,00 zł

Cena regularna: 178,00 zł

Najniższa cena: 152,97 zł

Cena (EUR): 33,00 €

szt.
Funkcyjna kołdra jedwabna Fohow- uziemienie
Funkcyjna kołdra jedwabna Fohow- uziemienie

2 999,00 zł

Cena regularna: 4 224,00 zł

Najniższa cena: 4 224,00 zł

Cena (EUR): 599,80 €

szt.
Energetyczna magnetyczna kołdra - uziemienie
Energetyczna magnetyczna kołdra - uziemienie

2 999,00 zł

Cena regularna: 4 461,00 zł

Najniższa cena: 4 461,00 zł

Cena (EUR): 599,80 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,00 zł

Cena regularna: 206,00 zł

Najniższa cena: 175,23 zł

Cena (EUR): 37,80 €

szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk

217,00 zł

Cena regularna: 228,00 zł

Najniższa cena: 201,19 zł

Cena (EUR): 43,40 €

szt.

Chiński Rok Koguta

0
Chiński Rok Koguta

Nowy Rok w Chinach

28 stycznia Chińczycy obchodzili jedno z najistotniejszych świąt w swoim kalendarzu, to znaczy Nowy Rok. Jego data jest co roku inna, ale zazwyczaj wypada w końcówce stycznia lub na początku lutego. W Chinach rozpoczęły się obchody tego niezwykłego dnia. Z jakimi wiąże się on tradycjami?

Chiński Nowy Rok (inna nazwa: Święto Wiosny) wymaga olbrzymich przygotowań. Już na miesiąc wcześniej Chińczycy wraz z całymi rodzinami zaczynają wielkie porządki we własnych mieszkaniach i w życiu. Wschodnia tradycja nawołuje, by przed upływem kończącego się roku pozbyć się wszystkich długów, wyeliminować ze swojego życia wrogów czy usunąć ciążące nad głową sprawy zawodowe i prywatne. To także czas, by z domostw wypędzić złe duchy, przyrządzić ucztę dla boga kuchni, oraz przyozdobić wnętrza świątecznymi ozdobami, i kupić upominki dla bliskich, którymi Chińczycy będą obdarowywać się w wielkim dla nich dniu. Nowy rok to sposobność do przebywania z rodziną, a także uczestnictwa w ulicznych eventach, podczas których realizowane są parady i zabawy taneczne. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów noworocznej zabawy jest korowód osób, niosących podobiznę smoka.

Święto Wiosny jest niesłychanie kolorowe i uroczyście obchodzone – trwa aż 15 dni, z których każdy ma określoną symbolikę i przypisane rytuały, np. w dniu siódmym wszyscy Chińczycy obchodzą urodziny. Najbardziej interesującym zwyczajem jest jednak finał świętowania – wtedy odbywa się niezwykły festiwal lampionów.

Rok koguta

Ze Świętem Wiosny jest związany jeszcze jeden obyczaj. W kulturze azjatyckiej niesłychanie istotną rolę odgrywają horoskopy i astrologia. Chińczycy używają kalendarza księżycowego, który określa, pod jakim znakiem zodiaku upływa konkretne 12 miesięcy. W 2017 roku symbolicznym patronem będzie kogut, który dla obywateli Chin ma znaczenie szczególne. Zwierzę utożsamiane jest z takimi cechami, jak upór w dążeniu do celu, precyzyjność, duma, perfekcja. Dlatego astrologowie spodziewają się, że 2017 będzie rokiem pracowitym, pozwalającym na pomyślną realizację planów zawodowych oraz dążenie do doskonałości w wielu aspektach życia. Układ planet będzie również służyć spełnianiu wielkich ambicji, koncentracji i poczuciu harmonii. Choć kogut może wiąże się także z rywalizacją, przypuszcza się, że w nadchodzących miesiącach dużo łatwiej będzie przebiegać nawiązywanie przyjaźni i praca zespołowa. Główną dewizą, powtarzającą się w horoskopach na Nowy Rok będzie utrzymywanie wszystkiego w prostocie oraz stawianie na jakość, a nie ilość – Właśnie nadeszła chwila, kiedy istotnie lepiej zrobić mniej, ale zrobić to doskonale – mówi jeden z horoskopów umiejscowiony na stronie przewodnikduchowy.pl.

Czym charakteryzują się astrologiczne Koguty?

Chińczycy wierzą też że ludzie urodzeni w roku koguta odznaczają się się konkretnymi cechami charakteru, między innymi pewnością siebie, charyzmą i uporządkowaniem. Dlatego też „koguty” uważa się za doskonałych liderów i managerów, którzy bardzo dobrze sprawdzają się na wysokich stanowiskach jako wybitni stratedzy. Takie osoby zwykle odnoszą sukcesy w działalności biznesowej, handlowej, ale też w sportowej. W życiu prywatnym koncentrują się na dobru i szczęściu własnej rodziny, dlatego w wielu przypadkach przyjmują rolę strażników domowego ogniska i opiekunów swoich najbliższych. Warto też wspomnieć, że mimo wysoko rozwiniętej wiary w siebie i dumy, uznają autorytety i pielęgnują relacje z innymi ludźmi. Osoby spod znaku koguta dążą do zachowania niezłomności wyznawanych przez siebie zasad i wartości, oraz czuwają nad tym, by ich życie było uporządkowane. Z tego powodu potrafią znaleźć czas na realizację swoich pasji, rozwój duchowy, aktywność fizyczną oraz zdrowie. Przepadają za komplementami – lubią być admirowani i znajdować się w centrum uwagi, co czasem może zamienić się w pychę. Zwykle jednak potrafią zachować dystans i umiar, co daje im możliwość odnalezienia się w skrajnych i ekstremalnych sytuacjach. Koguty najchętniej wiążą się z ludźmi spod znaku bawoła lub węża, natomiast najmniej lubią astrologiczne szczury, małpy i psy.

Kalendarz różny od zachodniego

Kalendarz chiński kiedyś służył głównie rolnikom, ale szybko zdobył popularność w pozostałych kręgach społecznych. Złudnie wydaje się bardzo skomplikowany, jednak przetrwał w prawie niezmienionej formie ponad 2200 lat i stosuje się go do dziś. Składa się z sześćdziesięcioletnich cykli stanowiących kombinację tzw. dwunastu ziemskich konarów, a tym przypisane są z kolei poszczególne zwierzęta, np. tygrys i królik. W kalendarzu wyróżnia się także pięć niebiańskich pni, które zostały nazwane na cześć żywiołów. Chińczycy wyznaczają kalendarzowe daty na podstawie obserwacji wysokości słońca oraz faz księżyca, a to sprawia, że pierwszy dzień roku wypada za każdym razem w innym terminie.

 

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium