Blog wpisy
Producenci
Promocje
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.

Depresja a medycyna chińska

0
Depresja a medycyna chińska

Holistyczne podstawy medycyny chińskiej
Medycyna chińska swoimi korzeniami sięga starożytności. Przekazywana i ulepszana z pokolenia na pokolenie, stała się obecnie przedmiotem zainteresowania świata zachodniego. Medycyna chińska bazuje na harmonii energii yin i Yang, które u zdrowego człowieka powinny pozostawać w niezachwianej harmonii, gwarantując prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów.  Współcześnie staje się ona przedmiotem zainteresowania Zachodniego świata z powodu poszukiwania naturalnych sposobów leczenia, które nie są oparte na chemicznych składnikach masowo produkowanych leków.

Medycyna chińska a depresja
W ujęciu holistycznym choroby, w tym również depresja, są efektem zaburzonej równowagi. W przypadku depresji zaburzona jest równowaga emocjonalna. W chińskiej filozofii zachowanie równowagi emocjonalnej jest warunkiem koniecznym do zachowania zdrowego organizmu. Co istotne, w filozofii Wschodu nie ma złych emocji – każda jest właściwa, jeżeli usprawiedliwiają ja okoliczności jej towarzyszące. Dotyczy to również emocji, które tradycyjnie w naszej kulturze postrzegane są jako negatywne (frustracja, gniew, żal, strach). Istotne jest to, że każda z emocji posiada połączenie z konkretnym organem wewnętrznym. Wydłużenie trwania danej emocji w czasie sprawia, że organ ten jest nadmiernie eksploatowany a jego energia funkcjonalna ulega osłabieniu. Jest to początek dysharmonii, która może być podłożem różnych chorób, a w szczególności depresji.

Depresja, jak również inne zaburzenia emocjonalne, których podstawą jest strach, powstają z powodu różnych niedoborów w Nerkach. Zanim jednak niedobory te powstaną, zakłóceniu ulegają funkcje elementu Ziemi i Metalu. Zgodnie z koncepcją cyklu Pięciu Elementów, Ziemia odżywia Metal, Metal odżywia Wodę. Psychiczno-umysłowa perspektywa tego chwieje się, jeśli człowiek traci wizję własnej przyszłości, nie wie, w którym miejscu życia jest i co robić dalej. Wówczas Metal odżywia Wodę skażoną energią. Pojawia się lęk, który może przerodzić się w depresję.

Leczenie depresji w medycynie chińskiej
Głównym sposobem leczenia depresji w medycynie chińskiej jest zmiana stylu życia, który powinien wspierać równowagę emocjonalną. Zmiana powinna być ukierunkowana na medytacje, jogę, aromaterapię i Chi Kung. Zalecane jest również picie odpowiednich mieszanek ziołowych.
Jednym z ziół wykorzystywanych do terapii depresji jest kordyceps chiński (cordyceps sinensis). Kordyceps znany jest jako ziele poprawiająca ogólną kondycję organizmu, poprawiające walczyć ze słabością i zmęczeniem. W medycynie chińskiej wykorzystywany jest również do leczenia zaburzeń emocjonalnych (depresji). Wiele osób zauważa, że po pierwszej dawca kordycepsu umysł staje się bystrzejszy, kolory bardziej wyraziste, a bodźce odbierane są bez żadnych zakłóceń.

Jego pozytywne działanie w tym zakresie zostało również potwierdzone badaniami europejskich naukowców, którzy stwierdzili, że zawarty w zielu nukleozyd adenozynotrifosforan ma działanie podobne do działania neuroprzekaźników. Receptory dla tego nukleozydu (tzw. receptory purynergiczne) znajdują się w neuronach wielu organizmów żywych. Nukleozydy zawarte w grzybach z grupy Cordyceps posiadają właściwości dopaminergiczne. Badania przeprowadzone na myszach pozwoliły na potwierdzenie przeciwdepresyjnego działania korydcepsu, gdyż zaobserwowano w nich szybkie niwelowanie zmęczenia i efekt podobny jak działanie leków przeciwdepresyjnych. Mechanizm działania nie został jednak w pełni poznany.

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium