Blog wpisy
Producenci
Promocje
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 164,70 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

51,09 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

111,70 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 163,65 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

149,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 129,02 zł

Cena (EUR): 34,42 €

szt.

Dziecko Metalu - czarodziej, wizjoner, ojciec

0
Dziecko Metalu - czarodziej, wizjoner, ojciec

Metal jest żywiołem, który najtrudniej jest umiejscowić w naszym ekosystemie. Tradycyjni filozofowie przedstawiali jego siłę i wizjo­nerskie cechy na przykładzie gór. Jednakże, mimo że Metal wy­wodzi się z ziemi, jako ruda nie ma użytecznej formy. Dopiero po rozgrzaniu staje się plastyczny i można go dowolnie ukształtować. Kiedy ostygnie, jego sztywny kształt staje się jego właściwym prze­znaczeniem. Esencją Metalu jest tworzenie porządku z chaosu.

Lubię wyobrażać sobie Metal jako piękną srebrzystą misę, któ­ra nadal realizuje swój cel tworzenia porządku z chaosu. Może być wypełniona wodą lub przedmiotami, aby je zorganizować, lako że jest z Metalu, jest bardzo wrażliwa na to, co dzieje się w jej otoczeniu. Jeśli poleży na słońcu, absorbuje jego ciepło. Zanurzo­na w zimnej rzece przyjmuje nie tylko wodę, ale i jej chłód. Jest odbiornikiem wszystkiego, co dzieje się wokół niej, wrażliwym wskaźnikiem tego, co dzieje się na świecie.

Dziecko Metalu też jest jak otwarte naczynie. Z łatwością odzwierciedli ci twój własny stan emocjonalny. Jest wrażliwe na swoje środowisko i odczuwa wszystko, włącznie z energią innych ludzi, bardzo głęboko. Odbierając te wszystkie informacje, w naturalny sposób staje się wizjonerem, który widzi zarówno drobne szczegóły, jak i całość.

Mój syn Noah jest klasycznym przykładem dziecka Metalu. Jako niemowlę nie sprawiał większych problemów, choć wydaje się, że od chwili kiedy się urodził, jego wrażliwość była ustawiona na 10! Kiedy był niemowlęciem i wóz strażacki przejechał na sygnale w czasie jego drzemki, to od razu się budził i nie dawał uspokoić, trzeba było go usypiać na nowo. Teraz, w wieku dwunastu lat, jest bardzo dobrze ułożonym i elokwentnym młodym człowiekiem. Uwielbia rozwią­zywać zagadki i rozpracowywać wzory, a jego ulubioną zabawą jest budowanie własnych konstrukcji z klocków Lego.

Jako niemowlę dziecko Metalu jest bardzo pogodne i świetnie się czuje w rutynowych sytuacjach. Jest czułym, kochającym dziec­kiem, bardzo przywiązanym do rodziców. Irytują je głośne dźwięki, na przykład hałas samochodów przejeżdżających koło domu, ciężko też znosi nagłe zmiany w rozkładzie dnia, na przykład opuszczoną drzemkę czy za długą przerwę w jedzeniu. Dzieci Metalu są przeważ­nie spokojne i grzeczne, bardzo chcą zadowolić rodziców i wypełniać polecenia. Wystarczy im raz lub dwa razy powiedzieć, że czegoś nie wolno dotykać i zostawią to w spokoju. Nie trzeba będzie zakładać zamków na szafki kuchenne, bo dziecko Metalu zna zasady.

Starsze dziecko Metalu jest aktywne, ale nie tak bardzo jak dzieci Ognia i Drewna, za którymi rodzice muszą ciągle gonić. Dziecko Metalu lubi równowagę między aktywno­ścią i cichym odpoczynkiem. Stara się zrozumieć, jak działa świat. Ustalony rozkład dnia pomaga mu się połapać w tym, co będzie dalej, dzięki czemu może się przygotować na ciąg wydarzeń całego dnia albo tygodnia. Chociaż jest mało wy­magające, to od wczesnych lat może być wybredne w pewnych kwestiach, zwłaszcza jedzenia, i wrażliwe na faktury i smaki. Dzieci Metalu poznają świat wszystkimi zmysłami, więc mogą czasami poczuć się oszołomione w nowym otoczeniu; potrzebują wtedy dodatkowej miłości i wsparcia od rodziców, żeby się dostosować. Dziecko Metalu zazwyczaj ma małą grupę bli­skich przyjaciół, jest kochające, zabawne i otwarte w towarzy­stwie bliskich krewnych i przyjaciół, ale bywa nieśmiałe przy obcych, dopóki ich lepiej nie pozna.

W obliczu przeszkody dziecko Metalu szuka wzorów, które pomogą mu rozwiązać problem. Czasami potrzebuje od rodzi­ców szczegółowych i „dorosłych” wyjaśnień tego, jak coś działa, żeby to w pełni zrozumieć. Jeśli nie może czegoś rozwiązać, to zdarza się, że frustracja doprowadza je do łez. Dziecko Metalu ma silne poczucie sprawiedliwości i odpowiedzialności, widzi sens istnienia zasad. Zdarza się, że przyjmuje na siebie zbyt wiele odpowiedzialności i czuje się nią przytłoczone, co może prowa­dzić do obsesyjnych i negatywnych myśli. Jeśli skupi swoją uwagę na sprawach znajdujących się poza jego kontrolą, może poczuć się przygnębione. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że nie pod­chodzi do spraw z nadmierną powagą i zachowuje elastyczność w myśleniu i rozwiązywaniu problemów.

Wytrącone z równowagi dziecko Metalu staje się sztywne i nieelastyczne. W szkole może to przybrać formę perfekcjonizmu, który spowalnia działanie, opóźnia postępy i utrudnia przechodzenie z jednej aktywności do kolejnej. Może rozwinąć obsesję na punkcie zasad, które zostały złamane, lub na punkcie rzeczy, których nie wolno mu mieć. Może stać się bardzo upar­te, a jego silna natura z łatwością pokona twoje postanowienia. Rodzice powinni być bardzo ostrożni, kiedy czymś mu grożą, bo dziecko Metalu może naciskać na to, by te groźby wypełnili.
Fizyczny archetyp dziecka Metalu jest szczupły, o wąskiej bu­dowie ciała, małej głowie i kwadratowej szczęce. Często zdarza się, że ma bladą cerę i wydatny nos.

Matty jest słodkim i grzecznym chłopczykiem. Bardzo lubi współpracować, a kiedy już pozna zasady, przeważnie nie trzeba mu mówić, co ma robić. Rytm dnia pozwala mu płynąć z prądem, a świadomość tego, co ma się wydarzyć, daje mu poczucie bezpie­czeństwa. Jeśli zapomnisz lub pominiesz jakiś element rozkładu dnia, na pewno ci o tym przypomni. Dostrzega wszystkie drobne szczegóły i ma fantastyczną pamięć. Jego ulubione zabawki to Lego, układanki i pociągi, bardzo lubi składać rzeczy i rozpra­cowywać, jak działają. Często układa duże obrazy z małych ele­mentów. W pewnych kwestiach bywa wybredny i drobiazgowy. Rodzice Mattyego mówią: „Łatwo było nam się nim zajmować, kiedy był niemowlęciem i nadal nie sprawia problemów. Musimy jednak być elastyczni w naszych decyzjach, bo zmuszanie go do czegoś, czego nie chce, może się skończyć katastrofą.”

 

Źródło: Tradycyjna Medycyna Chińska. Poradnik dla rodziców Zachodu. Jak zrozumieć wyjątkowe potrzeby naszych dzieci i uzdrowić je od wewnątrz., Robin Ray Green, Vital

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium