Blog wpisy
Producenci
Promocje
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 164,70 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

51,09 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

111,70 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

189,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 163,65 zł

Cena (EUR): 43,66 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

149,02 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 129,02 zł

Cena (EUR): 34,42 €

szt.

Dziecko Ognia - wolny duch, artysta, aktor

0
Dziecko Ognia - wolny duch, artysta, aktor

Energia Ognia jest magnetyczna, stymulująca i transformująca. W ekosystemie Ogień przyjmuje postać słońca, które przyciąga do siebie wszystkie żywe istoty. Ciepło Ognia transformuje; jego światło i gorąco są katalizatorami dla życiodajnej fotosyntezy u roślin. Ogień spala drewno, przemieniając je w popiół, który wzbogaca glebę Ziemi. Światło i cień to zabawa Ognia, ale trzeba utrzymać nad nim kontrolę, żeby nie rozbuchał się i nie wypalił za wcześnie. I dlatego też na aktywnym krańcu spektrum dziecko Ognia jest by­stre, pełne życia i nieustannie szuka stymulacji. Magnetyzm tych dzieci pochodzi od ich Ognistej energii. Nawet niemowlęta i małe dzieci mają w sobie tę iskierkę, która przyciąga innych.

Steve opisuje swoją córkę Sophię, dziecko Ognia, jako osobę o silnej woli i dużej determinacji, jako silę natury: „Jest bardzo i towarzyską i łubianą dziewczynką, która świetnie się czuje w gru­pie ludzi. Pragnie stymulacji i zaangażowania i ma potrzebę ucze­nia się.” Podobnie jak wiele innych dzieci Ognia, Sophia ma nie­ograniczony apetyt na kreatywny rozwój i zawsze jest gotowa na kolejny projekt. Zawsze coś tworzy, zajmuje się rękodziełem, ale coraz trudniej jest znaleźć coś, co przykuje jej uwagę na dłużej, bo szybko opanowuje podstawy i jest gotowa na więcej. Steve mówi, że „utrzymanie granic jest czasami trudne, bo Sophie je przesuwa z powodu potrzeby rozwoju”.

Jako niemowlę, dziecko Ognia w tym samym stopniu lubi być przytulane, jak i eksplorować otoczenie, poszukując stymulacji nowymi przedmiotami. Kiedy znajdzie coś, co przykuje jego uwagę, może zajmować się tym przez dłuższy czas, bo ma ten­dencje to skupiania całej uwagi na tym, co widzi i czuje. Kiedy się znudzi, jest gotowe by eksplorować dalej, szukając nowych rzeczy, na których można się skupić. Uwielbia takie zabawy, jak „A kuku” i reaguje na nie rozkosznymi uśmiechami i wesołym chichotem. Uwielbia stymulacje nowymi obrazami i dźwiękami.

Kiedy dziecko Ognia dorasta, nadal chce, żeby rodzice zapew­niali mu rozrywki i zabawę, co czasami może być dla nich męczą­ce. Takie dziecko jest bardzo aktywne i zajmujące, łatwo można je rozproszyć jasnymi, świecącymi przedmiotami. Kiedy zabierzesz je do sklepu, pewnie będzie próbowało dotykać i badać rzeczy, prze­suwać granice swoją ciekawością. Rodzice ciągle mu powtarzają: „Patrz oczami, nie ruszaj rękami”, ale ono nie może się powstrzy­mać. Ciekawość i potrzeba szukania nowych wrażeń sprawiają, że bardzo trudno mu jest oprzeć się pokusie dotykania wszystkiego.

Doświadcza życia poprzez zmysły pełniej niż inne dzieci, ponieważ jest bardziej otwarte na doznania. Lubi badać nowe tekstury, dźwięki, zapachy i smaki. Ponieważ tak głęboko do­świadcza życia przy pomocy zmysłów, jego reakcje także mogą być bardziej intensywne niż u innych dzieci. Nastrój może łatwo przeskakiwać od śmiechu i chichotu do płaczu i zdenerwowania, i z powrotem do śmiechu. Rozpraszanie to dobry sposób, by od­wrócić uwagę dziecka Ognia od czegoś, co je denerwuje.

Dziecko Ognia może czerpać radość z zabawiania cię, intereso­wać się tańcem, sztuką, śpiewem i odgrywaniem ról jako sposoba­mi na wyrażenie swojej kreatywnej duszy. Ładuje akumulatorki, będąc w towarzystwie osób, które kocha, lubi otoczenie przyja­ciół i rodziny. Jak tylko wróci do domu, od razu zaczyna opowiadać o tym, co zdarzyło się w szkole z najmniejszymi szczegółami, Trzeba zrównoważyć potrzebę nieustannego działania cichym odpoczynkiem, żeby nie doszło do nadmiernej stymulacji.

Gdy dziecko Ognia trafia na przeszkody, łatwo zaczyna się iry­tować i daje ponieść gorącemu temperamentowi. Jeśli coś idzie nic po jego myśli, dziecko Ognia może zareagować wybuchowo, zdarza się też, że odczuwa niepokój albo strach w obliczu trudnych albo nowych sytuacji. Ponieważ pragnie ekscytacji i możli­wości tworzenia, łatwo się nudzi i może się wtedy zdenerwować.

Pozbawione równowagi dziecko Ognia może zachowywać się jak klasowy clown albo primadonna. W takiej sytuacji jego wy­magająca natura może przejawiać się w zachowaniach „rozpusz­czonego bachora”, może robić nadęte minki albo nie odzywać się do ciebie, jeśli nie jest tak, jak chce. Ponieważ łatwo się rozprasza, może mieć problemy z utrzymaniem skupienia lub wypełnianiem prostych poleceń. Może mieć skłonności do niepokoju i roztrzą­sania spraw, co utrudnia zasypianie. W szkole może zachowywać się impulsywnie, rozmawiać na lekcjach albo mieć kłopoty ze sku­pieniem się na wykonywanym zadaniu. Takie dziecko Ognia może otrzymać diagnozę ADHD i nadmiernej impulsywności.

Fizyczny archetyp dziecka Ognia ma dobrze rozwinięte mięśnie ramion i małe eleganckie dłonie i stopy. Często ma błysk w oku i zdrowo zaróżowioną cerę. Wiele dzieci Ognia ma dołeczki w po- liczkach i spiczastą brodę, często zdarzają się kręcone włosy.

Rosę jest pięknym dzieckiem Ognia o uroczych dołeczkach i dłu­gich, rudych lokach. Uwielbia występować na scenie a obóz cyr­kowy był dla niej największą atrakcją wakacji. Tak bardzo jej się spodobał, że rodzice kupili jej unicykl, żeby mogła dalej ćwiczyć.

Rosę uwielbia być w centrum uwagi, lubi być nagrywana i wielo­krotnie ogląda swoje występy. Jest bystrym i charyzmatycznym dzieckiem, z łatwością się zaprzyjaźnia, gdziekolwiek jest. Jej mama mówi: „Rosę wniosła tyle radości do naszego domu. Czasami jest wybuchowa i wymagająca, ale dzięki niej nawet nudne obowiązki zamieniają się w zabawę. To kwestia skupienia jej energii!”

 

Źródło: Tradycyjna Medycyna Chińska. Poradnik dla rodziców Zachodu. Jak zrozumieć wyjątkowe potrzeby naszych dzieci i uzdrowić je od wewnątrz., Robin Ray Green

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium