Blog wpisy
Producenci
Promocje
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
243,00 zł 231,00 zł
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.

Endometrioza w ujęciu tradycyjnej chińskiej medycyny

0
Endometrioza w ujęciu tradycyjnej chińskiej medycyny

Endometrioza – definicja
Endometrioza to choroba polegająca na rozroście błony śluzowej macicy, poza jej jamę. Najprościej mówiąc komórki błony śluzowej występują w miejscach, w których w prawidłowych warunkach fizjologicznych nie występują. Często jest to otrzewna, jelita czy ściany pęcherza. Przyczyny choroby dotychczas nie zostały jednoznacznie wyjaśnione.

Objawy endometriozy
Dominującym objawem endometriozy jest ból w dole brzucha, pachwinie lub okolicy odbytu. Charakterystyczny jest czas jego występowania: 2-3 przed lub po menstruacji. Poza tym obecność endometrium poza jamą macicy powoduje bardzo obfite i bolesne miesiączki. Wiele kobiet cierpi również na dolegliwości w trakcie stosunku seksualnego. U części kobiet występują również plamienia śródmiesiączkowe. Krew, która nie znajduje ujścia w trakcie menstruacji przybiera postać tzw. czekoladowych torbieli. Co istotne, endometrioza jest również przyczyną niepłodności u kobiet. Szacuje się, że cierpi na nią 5 % – 7% kobiet.

Endometrioza w ujęciu tradycyjnej medycyny chińskiej
W TMC z menstruacją powiązana jest Wątroba. Zatem to właśnie tutaj należy szukać zaburzeń równowagi. Wątroba odpowiada, między innymi, za przechowywanie i regulację objętości krwi w organizmie. Zahamowanie energii Qi Wątroby jest najczęstszą przyczyną występowania endometriozy. Przyczyną zastoju są w głównej mierze emocje, które mają bardzo silny związek w funkcjonowaniem Wątroby. Na jej niewłaściwą pracę wpływają emocje negatywne: gniew, frustracja, lęk, złość. Według TMC endometrioza jest skutkiem długoletniego kumulowania negatywnych emocji, inaczej długotrwałego stresu.

Drugą przyczyną dysharmonii powodującej wędrowanie komórek błony śluzowej macicy do sąsiednich narządów jest nadmierna ilość wilgoci i śluzu. Przyczynami ich powstawania jest dysharmonia układu trawiennego (niedobór Śledziony), spowodowana przede wszystkim niewłaściwą dietą lub bardzo niską jakością spożywanego pokarmu. Wilgoć i śluz mają tendencję do kierowania się w dół, stąd często gromadzą się w podbrzuszu, blokując swobodny przepływ krwi i energii.

Opcje leczenia endometriozy w TMC
Występowanie endometriozy zawsze oznacza trudny do leczenia wzorzec dysharmonii. Dotyczy on zaburzeń w obrębie Wątroby, rzadziej Śledziony. Priorytetem jest zmiana stylu życia, przepracowanie własnych emocji i wybaczenie tym, których dotyczą.
Kolejną kwestią jest przestrzeganie diety i jej modyfikacja zgodnie z zaleceniami diety pięciu przemian. Podstawą pożywienia powinny być lekkostrawne, ciepłe posiłki. Niektóre źródła zalecają eliminację z jadłospisu pszenicy. Metabolizowaniu nadmiernej wilgoci i śluzu sprzyja ryż i jęczmień – powinny one stanowić istotny element diety.
Kolejnym elementem leczenia jest wykorzystywanie mieszanek ziołowych, które wspomagają proces oczyszczenia Wątroby. Polecane są również globulki dopochwowe zawierające ekstrakty roślinne, które sprzyjają odśluzowaniu i usuwaniu nagromadzonych martwych komórek nabłonka.

TMC jest dosyć często przywoływana w licznych publikacjach internetowych dotyczących endometriozy. Wiele kobiet, które zdecydowało się na skorzystanie z tradycyjnej filozofii i wiążących się z nią zasad stylu życia, przestało odczuwać dolegliwości związane z chorobą.

Zobacz Perły Księżniczki:

Perły Księżniczki


Źródła:
1. http://womensmatters.pl
2. K. Drews, M. Barlik, T. Łukaszewski, leczenie zachowawcze endometriozy – praca poglądowa, Ginekologia Polska, nr 83, 2012
3. A. Flower, Chinese herbal medicine for endometriosis, https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006568.pub3/full

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium