Blog wpisy
Producenci
Promocje
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
248,00 zł 235,90 zł
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 589,00 zł
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
223,00 zł 212,00 zł
szt.

Impotencja w ujęciu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny

0
Impotencja w ujęciu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny

Źródła energii seksualnej
Energia seksualna powstaje dzięki przepływowi qi nerek. Akt seksualny będzie przebiegał prawidłowo jeśli w nerkach zachowana jest równowaga yin i yang przy równoczesnym udziale energii emocjonalnej. Natomiast sama erekcja jest pod nadzorem krwi nerek i wątroby. Za problemy z impotencją odpowiadają zatem w znacznej mierze nerki, a dopiero w dalszej kolejności wątroba oraz osobista konstytucja. TCM we wszystkim nakazuje zachować równowagę, również w ilości ejakulacji: jej nadmiar prowadzić będzie do braku qi a brak do zastoju qi.

Czym jest impotencja?
Choroba dotyczy mężczyzna a jej objawem jest wiotkość członka, trudność z uzyskaniem wzwodu lub z jego utrzymaniem podczas stosunku. W dłuższej perspektywie czasu impotencja rzutuje na normalną aktywność seksualną.

Wzorce impotencji
W TCM odróżnia się kilka różnych przyczyn choroby i proponuje odpowiednie dla nich sposoby leczenia. Są to:

- zanik ognia bramy witalności: brak wzwodu połączony z niewielką ilością zimnego nasienia, zawroty głowy i szumy uszne, blada cera, ogólne zmęczenie i osłabienie, język blady i obrzmiały z nalotem. Leczenie ma na celu odbudowanie prawej nerki.

- uszkodzenie serca i śledziony: brak wzwodu przy równoczesnych palpitacjach i utracie apetytu, zmęczenie psychiczne połączone z osłabieniem, język blady z tłustym nalotem. Leczenie ukierunkowane na pobudzenie serca i śledziony.

- lęk upośledzający pracę nerek: wszystkie objawy impotencji połączone ze stanami lękowymi, depresją, podejrzliwością, język bladoczerwony z delikatnym białym nalotem. W leczeniu stosuje się mieszanki ziołowe mające na celu uzupełnienie nerek.

- wilgoć i gorąco spływające w dół: objawy impotencji podwyższoną ciepłotą moszny, niezdrowy zapach z prącia, ból podczas defekacji, język z żółtym tłustym nalotem. W celu poprawy stanu należy oczyścić i wyeliminować wilgoć i gorąco. Pomocne będą mieszanki z goryczką oczyszczającą wątrobę.

- zastój qi wątroby: brak wzwodu połączony z gniewnością, wybuchami złości czy rozpierającym bólem w nadbrzuszu, słaby apetyt, luźne stolce. W celu eliminacji dolegliwości zmiękcza się wątrobę by rozproszyć zastój qi.

- stagnacja i zastój w naczyniach krwionośnych: brak wzwodu i ciemny purpurowy nawet penis to główne objawy tego typu impotencji. Uzyskanie poprawy możliwe jest dzięki piciu wywaru odblokowujacego kolaterale.

Leczenie:
W leczeniu wykorzystuje się mieszanki ziołowe oparte na ginko biloba czy żeń-szeniu. Ginko biloba poprawia natlenienie krwi, dzięki czemu poprawia jej przepływ i umożliwia rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wykorzystywany jest również w medycynie zachodniej w problemach z potencją. Natomiast działanie żeń-szenia oparte jest z jednej strony na zwiększeniu wytrzymałości fizycznej i redukcji zmęczenia, a z drugiej strony na działaniu tlenku azotu wpływającego pozytywnie na erekcję.

Liczne badania wykazały również bardzo dobre rezultaty stosowania akupunktury. Niektóre źródła polecają również zabiegi moksowania czy stawianie baniek ogniowych.

Literatura:
1. H. Dziel, Akupunktura w regulacji libido u mężczyzn, naturoterapia w praktyce, nr 10, 2018

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium