Kod rabatowy: 15%_e-Fohow

ważny do 2.04.2023

 
Blog wpisy
Producenci
Promocje
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
240,00 zł 185,00 zł (37,00 €)
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
178,00 zł 165,00 zł (33,00 €)
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
253,00 zł 241,00 zł (48,20 €)
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
258,00 zł 245,90 zł (49,18 €)
szt.
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
408,00 zł 405,00 zł (81,00 €)
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł (87,80 €)
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 599,00 zł (119,80 €)
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 599,00 zł (119,80 €)
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł (59,80 €)
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
228,00 zł 217,00 zł (43,40 €)
szt.

Dziecko Drewna - odkrywca, pionier, poszukiwacz przygód

0
Dziecko Drewna - odkrywca, pionier, poszukiwacz przygód

Energia Drewna to wzrost, ruch i ekspansja. Od chwili zakiełkowa­nia jest w nieustannym ruchu, zawsze rośnie i przekracza granice. Możesz spróbować otoczyć las płotem, ale trudno jest zatrzymać jego rozrost. Drewno znajdzie sposób. Jeśli nie jest otoczone przez mocne granice, z łatwością przejmie kontrolę. Zrównoważone Drewno jest odkrywcą granic, jest bardzo energiczne, ciekawskie i kocha przygo­dy. Jest ucieleśnieniem natury Drewna w ekosystemie.

James jest doskonałym przykładem dziecka Drewna. Jego matka mówi: „Od chwili, w której nauczył się raczkować, wyda- je się że ciągle gdzieś pędzi. Wkrótce po raczkowaniu opanował wspinanie się po schodach i wychodzenie z łóżeczka. Szybko zo­rientowaliśmy się, że nie możemy go spuszczać z oczu, zawsze się w coś pakował.”. Mama Jamesa jest w typie Metalu, co znaczy, że jest bardziej cicha i powściągliwa niż on. Dlatego też nadążanie za Jamesem było dla niej wyczerpujące.

Już we wczesnym dzieciństwie dziecko Drewna często powta­rza „ja to zrobić”. Uwielbia samodzielnie odkrywać, jak wszystko działa. Kiedy znajdzie sobie jakiś cel, znajdzie też sposób, by go zrealizować, na przykład przez wejście na krzesło, żeby dosięgnąć słoika ciasteczek na kuchennym blacie. Niemowlęta i małe dzieci Drewna są bardzo aktywne, ruchliwe, ciągle się przemieszczają. Ciekawość skłania je to badania otoczenia i robienia rzeczy, któ­rych nie powinny. To te dzieci, które wcześnie uczą się pełzać, od-krywcy, dzieci, które krzyczą, kiedy próbujesz je zapiąć w foteliku samochodowym. Wszelkie zamki i blokady to dla nich zaledwie wyzwania, które można pokonać.

Dorastające dziecko Drewna nadal jest aktywne. Jego dobrze rozwinięta koordynacja ruchowa czyni je urodzonym atletą, a za­miłowanie do konkurencji przyciągnie je do sportów zespołowych i wywoła chęć wygrywania. Jako urodzony przywódca często będzie kapitanem drużyny a inne dzieci będą brać z niego przykład. Bez względu na okoliczności, będzie potrzebowało aktywności fizycznej, żeby poradzić sobie z energią i uczuciami i utrzymać równowagę.

Ciekawość i chęć rozpracowywania, jak rzeczy działają, często prowadzi do wczesnych prób przedsiębiorczości. Dziecko Drew­na ma wysoki poziom motywacji i może wcześnie założyć swój własny biznes, na przykład sklepik z lemoniadą albo koszenie tra­wy. Ciekawość może też skłonić je to ciągłego kwestionowania rodziców i nauczycieli. Dziecko Drewna lubi stawiać wyzwania samemu sobie i przesuwać własne granice, jest też ciekawe, jak mocne są granice autorytetów.
Stojąc przed wyzwaniem, z którym nie może się uporać, dziec­ko Drewna często reaguje frustracją i złością. Jego nastroje są bardziej zmienne niż u dzieci z innymi Dominującymi Żywio­łami. Jest przyzwyczajone do tego, że wszystko mu łatwo przy­chodzi, więc jest mu szczególnie trudno, kiedy nie może czegoś zrozumieć. Zdarza mu się wtedy odreagowywać na najbliższych. Dziecko Drewna o nieustępliwej naturze może ulec frustracji, jeśli rzeczy nie idą tak, jak tego oczekuje, kłócić się o najmniej­sze szczegóły, dopóki rodzice nie ustąpią. Pozytywna dyscyplina i stanowcze ustalenie granic może zapobiec dominacji całej ro­dziny przez dziecko Drewna.

Kiedy dziecko Drewna jest wytrącone z równowagi, może spra­wiać wrażenie dzikiego i nieokiełznanego. Rodzice mogą mieć problemy z narzuceniem mu dyscypliny, może też być zbuntowane przeciwko nim. W ekstremalnych przypadkach posuwa się nawet do przemocy fizycznej. W szkole może mieć problemy z usiedze­niem na miejscu, z przestrzeganiem zasad i czekaniem na swoją kolej. Wytrącone z równowagi Dzieci Drewna mogą otrzymać dia­gnozę zespołu nadpobudliwości z deficytem uwagi (ADHD) lub zaburzenia opozycyjno-buntowniczego (ODD).

Jeśli chodzi o archetyp budowy fizycznej dziecka Drewna, to może ono być wysokie i szczupłe, albo niskie i krępe, ale za­wsze jest umięśnione. Jego twarz jest zazwyczaj wąska i długa, można ją opisać jako prostokątną z wydatną szczęką i wypu­kłym czołem.

David jest nieustannie w ruchu, to wcielenie dziecka Drewna. Jego mama i tata mówią, że choć jest intensywnym dzieckiem, to przynosi rodzicom wiele radości swoją odwagą i pełnym za­angażowaniem we wszystko co robi. Intensywnie kocha, współ­zawodniczy, nawet śpi. Jego mama mówi: „Szybko się zoriento­waliśmy, że musimy stanowczo, ale i z miłością ustalić granice, żeby był bezpieczny i pod naszą kontrolą.” Ponieważ ma mocne własne zdanie, rodzice pozwolili mu na to, by pytał, dlaczego podejmują pewne decyzje, z którymi się nie zgadza. Może też podać kontrargument, ale nie wolno mu się wykłócać, jeśli de­cyzja jest ostateczna.

 

Źródło: Tradycyjna Medycyna Chińska. Poradnik dla rodziców Zachodu. Jak zrozumieć wyjątkowe potrzeby naszych dzieci i uzdrowić je od wewnątrz., Robin Ray Green

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium