Kod rabatowy: 10%_e-Fohow

Pomocje łączą się!😍

 
Blog wpisy
Producenci
Promocje
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
240,00 zł 111,00 zł (22,20 €)
szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
154,00 zł 149,00 zł (29,80 €)
szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
136,00 zł 130,00 zł (26,00 €)
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk Urolact
178,00 zł 165,00 zł (33,00 €)
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Podpaski
253,00 zł 241,00 zł (48,20 €)
szt.
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
2PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Wkładki
258,00 zł 245,90 zł (49,18 €)
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
Trzypak Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks Kordiceps
390,00 zł 390,00 zł (78,00 €)
szt.
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
Trzypak Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao
462,00 zł 439,00 zł (87,80 €)
szt.
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
Trzypak Fohow Sanqing Oral Liquid Eliksir Feniks
618,00 zł 599,00 zł (119,80 €)
szt.
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
Trzypak Eliksir Trzy Klejnoty Sanbao Oral Liquid Fohow
618,00 zł 599,00 zł (119,80 €)
szt.
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
Trzypak Fohow Linchzhi Reishi 24 szt. po 0,3 g
309,00 zł 299,00 zł (59,80 €)
szt.
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
2-PAK: 1x Perły Księżniczki + 1x Probiotyk
228,00 zł 217,00 zł (43,40 €)
szt.

Zakrzepowe zapalenie żył w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

0
Zakrzepowe zapalenie żył w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Zakrzepowe zapalenie żył jest chorobą trudną do zdiagnozowania, zarówno w medycynie zachodniej, jak i tradycyjnej. Trudności nastręczają przede wszystkim nieswoiste objawy, mogące być mylnie interpretowane.

W przypadku zapalenia żył powierzchniowych, okolica stanu zapalnego jest najczęściej nadmiernie ciepła, czerwona i obrzmiała. Dzieje się tak ponieważ w świetle naczynia żylnego pojawiają się skrzepliny blokujące przepływ krwi. W przypadku żył powierzchniowych krążenie przejmują żyły poboczne. Mimo to choroba wymaga leczenia.
Zapalenie żył głębokich jest niebezpieczne dla zdrowia i życia chorego. Skrzeplina blokująca przepływ krwi pozbawia ważne narządy tlenu, co powoduje bardzo poważne konsekwencje.

Tradycyjna Medycyna Chińska leczenie różnicuje w zależności od syndromów, a idąc dalej określenia przyczyn braku równowagi. Zalicza się tu dla zakrzepicy żył powierzchniowych:
- zastój wilgoci i gorąca – na kończynie wyczuwalne struktury przypominające sznur, niechęć do zimna, język z tłustym żółtym nalotem,
- zastój krwi i blokada spowodowana wilgocią – kończyna purpurowo czerwona, bolesna, obrzęknięta, język ciemny z drobnymi plamkami,
- zaciśnięcie wątroby i zablokowanie wywołane zastojem - kończyna purpurowo czerwona, bolesna, obrzęknięta, ból promieniujący na klatkę piersiową, odbijanie.

W przypadku zakrzepicy żył głębokich przyczyn są podobne, lecz objawy bardziej nagłe:
- wilgoć i gorąco spływające w dół – uczucie gorąca, miejscowy ból, trudności z poruszaniem się, w przypadku kończyny objętej zakrzepem obrzęk i zaczerwienienie,
- zablokowanie i zastój w naczyniach krwionośnych – opuchlizna kończyn dolnych, tkliwość w miejscu zastoju, język z plamami zastoinowymi, strunowaty puls,
- niedobór qi i zablokowanie przez wilgoć – opuchlizna kończyn dolnych zmniejszająca się w nocy, poskręcane żyły na kończynach, chroniczne zmęczenie.

W leczeniu wykorzystuje się złocistożółtą maść i  wino lecznicze czerwonego cudu.
Uwaga! Ze względu na potencjalne zagrożenie życia leczenie to wskazane jest w przypadku przewlekłego stanu zakrzepowego zapalenia żył.

Fohow Xueqinfu z nattokinazą - oczyszczacz żył:

Xueqinfu

 

Nattokinaza – naturalna metoda leczenia żylaków 

Żylaki to przypadłość, która zdecydowanie częściej dotyka kobiet. O tym dlaczego powstają i  jak pomocna może być nattokinezyna przeczytacie poniżej.

Czym są żylaki?

Żylaki stanowią objaw przewlekłej choroby żylnej. Są łatwe do rozpoznania – mają kształt wydłużonej żyły o krętym przebiegu. Bywają przy tym wypukłe a także mogą się na nich pojawić charakterystyczne zgrubienia. Poza samymi zmianami wizualnymi żylakom często towarzyszą dolegliwości bólowe o różnym charakterze i nasileniu. Są to zazwyczaj obrzęki nóg i stóp, mrowienie, pieczenie, uczucie ciężkości i skurcze. U wielu chorych pojawiają się również zmiany skórne w postaci przebarwień i owrzodzeń.

Jak powstają żylaki?

Mimo bardzo dużej wiedzy dotyczącej przewlekłej choroby żylnej, wciąż nie dowiedziono w sposób jednoznaczny jaki mechanizm odpowiada za powstawanie żylaków. Przypuszcza się, że za powstanie żylaków odpowiadają zmiany, jakie zachodzą w wewnętrznej strukturze ścian naczyń. Przemawia za tym charakterystyczna kręta struktura żył objętych patologią. Badania wskazują również, że ściany naczyń żylnych cechuje niska zawartość wielu enzymów wpływających na prawidłowe ich funkcjonowanie. 

Metody leczenia

Medycyna zachodnia proponuje kilka metod leczenia. Żadna z nich nie daje jednak pełnej gwarancji sukcesu.

Odzież kompresyjna

Odzież uciskowa (pończochy, podkolanówki) zapewnia żyłom mechaniczną podporę poprzez wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. Najsilniejszy ucisk kierowany jest na kostki a następnie zmniejsza się na wysokości łydki. Terapia ta polecana jest w początkowych stadiach choroby oraz po zabiegach chirurgicznych. Jej skuteczność w przypadku bardziej zaawansowanej choroby żylnej jest dyskusyjna.

Skleroterapia

Skleroterapia to metoda zamknięcia światła żyły poprzez podanie substancji blokującej. Dzięki zamknięciu żyły krew omija ją, wybierając inne naczynia. Zakrzep w naczyniu poddanym sklerotyzacji ulega rozpadowi. Zabieg zaleca się w pierwszym stadium choroby. Przynosi niewiele powikłań, z których najczęstszym jest zmiana zabarwienia skóry. 

Flebektomia

Leczenie operacyjne polegające na usunięciu niewydolnej żyły. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, ale wymaga przynajmniej kilkudniowego pobytu w szpitalu i dłuższej rehabilitacji. 

Farmakoterapia

W leczeniu farmakologicznym stosuje się przede wszystkim preparaty oparte na roślinnych wyciągach: diosminie i hesperydynie. Wykorzystuje się również inne roślinne składniki, na przykład z kasztanowca. Wszystkie one zwiększają elastyczność naczyń a także zmniejszają przepuszczalność włośniczek, redukując obrzęki.

Nattokinaza - naturalny sposób na żylaki  

Produktem naturalnym, który od dawna wykorzystywany jest w leczeniu chorób zakrzepowych żył jest nattokinaza. Nattokinaza stanowi ekstrakt z niemodyfikowanego sfermentowanego nasiona czarnej soi. Co ważne nattokinaza jest formalnie dopuszczona do stosowania w żywności (suplementy, dodatki) na terenie Unii Europejskiej.

Dotychczas nattokinaza spożywana była w krajach azjatyckich, gdzie stanowi tradycyjny składnik żywności. Przypuszcza się, że to właśnie wysoka konsumpcja natto (nazwa potoczna nattokinazy) jest jednym z powodów długowieczności Japończyków. 

Właściwości sfermentowanych nasion czarnej soi wykorzystywane były również w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, gdzie stosowano ją w przypadkach chorób serca, układu krążenia i układu naczyniowego. 

Mechanizm działania natto poznany został dopiero w 1987 r. – wówczas wyodrębniono i nazwano enzym – nattokinezynę. Nattokinezyna to enzym fibrynolityczny, w którego skład wchodzi 275 reszt aminokwasowych.Od tamtego czasu przeprowadzono bardzo wiele badań w Japonii, Chinach, Korei i USA. Badania te potwierdziły silne działanie przeciwzakrzepowe a dodatkowo wskazały na właściwości:

  • obniżające ciśnienie tętnicze,
  • przeciwmiażdżycowe,
  • stabilizujące gospodarkę lipidową,
  • neuroprotekcyjne.

Przeciwzakrzepowe działanie nattokinazy związane jest z dwoma mechanizmami. Pierwszym z nich jest rozpuszczanie fibryny – białka tworzącego skrzepliny w naczyniach żylnych. Drugi dotyczy ograniczenia procesu agregacji płytek krwi poprzez blokadę powstawania tromboksanu (odpowiadającego za agregację trombocytów).

Wang i wsp. dowiedli, że nattokinezyna działa w ramach podobnego szlaku, jak aspiryna i może być stosowana w profilaktyce choroby zakrzepowej. Nattokinezyna ma jednak tę przewagę, że nie powoduje skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego – może być zatem stosowana znacznie dłużej. 

Nattokinaza dzięki swoim właściwościom antyzakrzepowym może być z powodzeniem stosowana w leczeniu żylaków równocześnie oddziałując protekcyjne na pozostałe nieobjęte procesem patologii naczyń żyły. 

Jak stosować nattokinezynę w przewlekłe chorobie żylnej?

Nattokinezyna jest legalną, dopuszczoną do stosowania na terenie Unii Europejskiej żywnością. Przyjmując nattokinezynę należy kierować się wskazaniami na opakowaniu – dostępne są bowiem różne gramatury i postaci. Preparat należy kupować tylko u sprawdzonych sprzedawców, którzy obecni są na rynku od dłuższego czasu.

Warto przypomnieć, że stosowanie naturalnych substancji wiąże się z koniecznością dłuższego ich przyjmowania. W przypadku chorób żył jest to jednak tożsame ze stosowaniem leków aptecznych, gdyż te również w dużej mierze opierają się na składnikach naturalnych.

Nattokinezyna - przeciwskazania

Nattokinezyna jest bezpieczna substancją, która może być przyjmowana przez długi czas. istnieją jednak sytuacje, w których nie powinno się jej przyjmować. Sytuacje te dotyczą:

  • zażywania nattokinazy równocześnie z innymi preparatami/lekami przeciwkrzepliwymi (np. aspiryna, acard, warfaryna),
  • występowania chorób przebiegających z mikroangipatią.

 

Bibliografia:

    H. Marona, A. Kornobis, Patofizjologia rozwoju żylaków oraz wybrane metody ich leczenia – aktualny stan wiedzy, Postępy Farmakoterapii, nr 2, 2009

2. Chen H. i wsp., Nattokinaza: obiecująca alternatywa w zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6043915/

    J. M. Wang i wsp., Nattokinaza skraca czas zawału mózgu, fibrynogenu i częściowej tromboplastyny po aktywacji przeciw uszkodzeniu niedokrwienno-reperfuzyjnemu mózgu .J Food Drug Anal. 2012; 3 :686–691Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium