Blog wpisy
Producenci
Promocje
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2
Generator aktywnego wodoru Yang Sheng H2

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 164,70 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu
Faradyczna rozgrzewająca opaska na kolana Fohow 2 sztuki w opakowaniu

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Kapsułki Młodość Plus
Kapsułki Młodość Plus

2 600,24 zł

Cena regularna: 2 814,11 zł

Najniższa cena: 2 251,29 zł

Cena (EUR): 600,60 €

szt.
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup
Pas faradyczny Fohow - lędźwiowy rozgrzewający kręgosłup

1 250,03 zł

Cena regularna: 2 265,01 zł

Najniższa cena: 1 082,35 zł

Cena (EUR): 288,73 €

szt.
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic
Esencja czosnkowa Fohow kapsułki czosnek garlic

51,09 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 51,09 zł

Cena (EUR): 11,80 €

szt.
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml
Fohow Oral Liquid Legend Edition 6 x 30ml

111,70 zł

Cena regularna: 207,81 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 25,80 €

szt.
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao
Perły Księżniczki Fohow Tampony Guifei Bao

129,02 zł

Cena regularna: 154,00 zł

Najniższa cena: 111,70 zł

Cena (EUR): 29,80 €

szt.
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia
Kordyceps Eliksir Feniks FOHOW ORAL Cordyceps LIQUID – Kordiceps do picia

99,01 zł

Cena regularna: 116,03 zł

Najniższa cena: 85,72 zł

Cena (EUR): 22,87 €

szt.
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)
Kapsułki FOHOW LINCHZHI 24 sztuki po 0,3 g Feniks (Reishi)

89,01 zł

Cena regularna: 103,00 zł

Najniższa cena: 77,06 zł

Cena (EUR): 20,56 €

szt.
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty  Feniks
Kordyceps Fohow Sanbao Oral Liquid Eliksir Trzy klejnoty Feniks

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 189,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu  Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza
Fohow XUEQINFU 120 sztuk po 250 mg Kapsułki Siueczinfu Feniks - oczyszczacz naczyń krwionośnych Nattokinaza

285,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 246,78 zł

Cena (EUR): 65,83 €

szt.
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty
Sanbao Fohow Oral Liquid Eliksir Trzy Klejnoty

119,06 zł

Cena regularna: 206,04 zł

Najniższa cena: 149,02 zł

Cena (EUR): 27,50 €

szt.

Zakrzepowe zapalenie żył w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

0
Zakrzepowe zapalenie żył w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Zakrzepowe zapalenie żył jest chorobą trudną do zdiagnozowania, zarówno w medycynie zachodniej, jak i tradycyjnej. Trudności nastręczają przede wszystkim nieswoiste objawy, mogące być mylnie interpretowane.

W przypadku zapalenia żył powierzchniowych, okolica stanu zapalnego jest najczęściej nadmiernie ciepła, czerwona i obrzmiała. Dzieje się tak ponieważ w świetle naczynia żylnego pojawiają się skrzepliny blokujące przepływ krwi. W przypadku żył powierzchniowych krążenie przejmują żyły poboczne. Mimo to choroba wymaga leczenia.
Zapalenie żył głębokich jest niebezpieczne dla zdrowia i życia chorego. Skrzeplina blokująca przepływ krwi pozbawia ważne narządy tlenu, co powoduje bardzo poważne konsekwencje.

Tradycyjna Medycyna Chińska leczenie różnicuje w zależności od syndromów, a idąc dalej określenia przyczyn braku równowagi. Zalicza się tu dla zakrzepicy żył powierzchniowych:
- zastój wilgoci i gorąca – na kończynie wyczuwalne struktury przypominające sznur, niechęć do zimna, język z tłustym żółtym nalotem,
- zastój krwi i blokada spowodowana wilgocią – kończyna purpurowo czerwona, bolesna, obrzęknięta, język ciemny z drobnymi plamkami,
- zaciśnięcie wątroby i zablokowanie wywołane zastojem - kończyna purpurowo czerwona, bolesna, obrzęknięta, ból promieniujący na klatkę piersiową, odbijanie.

W przypadku zakrzepicy żył głębokich przyczyn są podobne, lecz objawy bardziej nagłe:
- wilgoć i gorąco spływające w dół – uczucie gorąca, miejscowy ból, trudności z poruszaniem się, w przypadku kończyny objętej zakrzepem obrzęk i zaczerwienienie,
- zablokowanie i zastój w naczyniach krwionośnych – opuchlizna kończyn dolnych, tkliwość w miejscu zastoju, język z plamami zastoinowymi, strunowaty puls,
- niedobór qi i zablokowanie przez wilgoć – opuchlizna kończyn dolnych zmniejszająca się w nocy, poskręcane żyły na kończynach, chroniczne zmęczenie.

W leczeniu wykorzystuje się złocistożółtą maść i  wino lecznicze czerwonego cudu.
Uwaga! Ze względu na potencjalne zagrożenie życia leczenie to wskazane jest w przypadku przewlekłego stanu zakrzepowego zapalenia żył.

Fohow Xueqinfu z nattokinazą - oczyszczacz żył:

Xueqinfu

 

Nattokinaza – naturalna metoda leczenia żylaków 

Żylaki to przypadłość, która zdecydowanie częściej dotyka kobiet. O tym dlaczego powstają i  jak pomocna może być nattokinezyna przeczytacie poniżej.

Czym są żylaki?

Żylaki stanowią objaw przewlekłej choroby żylnej. Są łatwe do rozpoznania – mają kształt wydłużonej żyły o krętym przebiegu. Bywają przy tym wypukłe a także mogą się na nich pojawić charakterystyczne zgrubienia. Poza samymi zmianami wizualnymi żylakom często towarzyszą dolegliwości bólowe o różnym charakterze i nasileniu. Są to zazwyczaj obrzęki nóg i stóp, mrowienie, pieczenie, uczucie ciężkości i skurcze. U wielu chorych pojawiają się również zmiany skórne w postaci przebarwień i owrzodzeń.

Jak powstają żylaki?

Mimo bardzo dużej wiedzy dotyczącej przewlekłej choroby żylnej, wciąż nie dowiedziono w sposób jednoznaczny jaki mechanizm odpowiada za powstawanie żylaków. Przypuszcza się, że za powstanie żylaków odpowiadają zmiany, jakie zachodzą w wewnętrznej strukturze ścian naczyń. Przemawia za tym charakterystyczna kręta struktura żył objętych patologią. Badania wskazują również, że ściany naczyń żylnych cechuje niska zawartość wielu enzymów wpływających na prawidłowe ich funkcjonowanie. 

Metody leczenia

Medycyna zachodnia proponuje kilka metod leczenia. Żadna z nich nie daje jednak pełnej gwarancji sukcesu.

Odzież kompresyjna

Odzież uciskowa (pończochy, podkolanówki) zapewnia żyłom mechaniczną podporę poprzez wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. Najsilniejszy ucisk kierowany jest na kostki a następnie zmniejsza się na wysokości łydki. Terapia ta polecana jest w początkowych stadiach choroby oraz po zabiegach chirurgicznych. Jej skuteczność w przypadku bardziej zaawansowanej choroby żylnej jest dyskusyjna.

Skleroterapia

Skleroterapia to metoda zamknięcia światła żyły poprzez podanie substancji blokującej. Dzięki zamknięciu żyły krew omija ją, wybierając inne naczynia. Zakrzep w naczyniu poddanym sklerotyzacji ulega rozpadowi. Zabieg zaleca się w pierwszym stadium choroby. Przynosi niewiele powikłań, z których najczęstszym jest zmiana zabarwienia skóry. 

Flebektomia

Leczenie operacyjne polegające na usunięciu niewydolnej żyły. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, ale wymaga przynajmniej kilkudniowego pobytu w szpitalu i dłuższej rehabilitacji. 

Farmakoterapia

W leczeniu farmakologicznym stosuje się przede wszystkim preparaty oparte na roślinnych wyciągach: diosminie i hesperydynie. Wykorzystuje się również inne roślinne składniki, na przykład z kasztanowca. Wszystkie one zwiększają elastyczność naczyń a także zmniejszają przepuszczalność włośniczek, redukując obrzęki.

Nattokinaza - naturalny sposób na żylaki  

Produktem naturalnym, który od dawna wykorzystywany jest w leczeniu chorób zakrzepowych żył jest nattokinaza. Nattokinaza stanowi ekstrakt z niemodyfikowanego sfermentowanego nasiona czarnej soi. Co ważne nattokinaza jest formalnie dopuszczona do stosowania w żywności (suplementy, dodatki) na terenie Unii Europejskiej.

Dotychczas nattokinaza spożywana była w krajach azjatyckich, gdzie stanowi tradycyjny składnik żywności. Przypuszcza się, że to właśnie wysoka konsumpcja natto (nazwa potoczna nattokinazy) jest jednym z powodów długowieczności Japończyków. 

Właściwości sfermentowanych nasion czarnej soi wykorzystywane były również w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, gdzie stosowano ją w przypadkach chorób serca, układu krążenia i układu naczyniowego. 

Mechanizm działania natto poznany został dopiero w 1987 r. – wówczas wyodrębniono i nazwano enzym – nattokinezynę. Nattokinezyna to enzym fibrynolityczny, w którego skład wchodzi 275 reszt aminokwasowych.Od tamtego czasu przeprowadzono bardzo wiele badań w Japonii, Chinach, Korei i USA. Badania te potwierdziły silne działanie przeciwzakrzepowe a dodatkowo wskazały na właściwości:

  • obniżające ciśnienie tętnicze,
  • przeciwmiażdżycowe,
  • stabilizujące gospodarkę lipidową,
  • neuroprotekcyjne.

Przeciwzakrzepowe działanie nattokinazy związane jest z dwoma mechanizmami. Pierwszym z nich jest rozpuszczanie fibryny – białka tworzącego skrzepliny w naczyniach żylnych. Drugi dotyczy ograniczenia procesu agregacji płytek krwi poprzez blokadę powstawania tromboksanu (odpowiadającego za agregację trombocytów).

Wang i wsp. dowiedli, że nattokinezyna działa w ramach podobnego szlaku, jak aspiryna i może być stosowana w profilaktyce choroby zakrzepowej. Nattokinezyna ma jednak tę przewagę, że nie powoduje skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego – może być zatem stosowana znacznie dłużej. 

Nattokinaza dzięki swoim właściwościom antyzakrzepowym może być z powodzeniem stosowana w leczeniu żylaków równocześnie oddziałując protekcyjne na pozostałe nieobjęte procesem patologii naczyń żyły. 

Jak stosować nattokinezynę w przewlekłe chorobie żylnej?

Nattokinezyna jest legalną, dopuszczoną do stosowania na terenie Unii Europejskiej żywnością. Przyjmując nattokinezynę należy kierować się wskazaniami na opakowaniu – dostępne są bowiem różne gramatury i postaci. Preparat należy kupować tylko u sprawdzonych sprzedawców, którzy obecni są na rynku od dłuższego czasu.

Warto przypomnieć, że stosowanie naturalnych substancji wiąże się z koniecznością dłuższego ich przyjmowania. W przypadku chorób żył jest to jednak tożsame ze stosowaniem leków aptecznych, gdyż te również w dużej mierze opierają się na składnikach naturalnych.

Nattokinezyna - przeciwskazania

Nattokinezyna jest bezpieczna substancją, która może być przyjmowana przez długi czas. istnieją jednak sytuacje, w których nie powinno się jej przyjmować. Sytuacje te dotyczą:

  • zażywania nattokinazy równocześnie z innymi preparatami/lekami przeciwkrzepliwymi (np. aspiryna, acard, warfaryna),
  • występowania chorób przebiegających z mikroangipatią.

Zakrzepowe zapalenie żył jest chorobą o trudnej diagnostyce, zarówno w medycynie zachodniej, jak i tradycyjnej. Charakteryzuje się nieswoistymi objawami, które mogą prowadzić do mylnych interpretacji.

W przypadku zapalenia żył powierzchniowych, obszar stanu zapalnego jest zazwyczaj cieplejszy, czerwony i obrzmiały. To wynika z obecności skrzeplin w świetle żył, które blokują przepływ krwi. Mimo to, żyły poboczne przejmują funkcję krążenia. Mimo że dotyczy to żył powierzchniowych, choroba wciąż wymaga leczenia.

Natomiast zapalenie żył głębokich stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Skrzeplina, która blokuje przepływ krwi, może spowodować niedotlenienie istotnych narządów, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Tradycyjna Medycyna Chińska (TMC) wykorzystuje podejście różnicujące w leczeniu, zwracając uwagę na różnorodne syndromy i przyczyny braku równowagi. W przypadku zakrzepicy żył powierzchniowych TMC wyróżnia następujące aspekty:

1. Zastój wilgoci i gorąca:** Charakteryzuje się obecnością struktur przypominających sznury na kończynach, uczuciem niechęci do zimna oraz językiem z tłustym żółtym nalotem.

2. Zastój krwi i blokada spowodowana wilgocią:** Powoduje purpurowo-czerwone, bolesne i obrzęknięte kończyny, a język jest ciemny z drobnymi plamkami.

3. Zaciśnięcie wątroby i zablokowanie zastojem:** Charakteryzuje się purpurowo-czerwoną, bolesną i obrzękniętą kończyną, bólem promieniującym na klatkę piersiową oraz odbijaniem.

Podobne przyczyny dotyczą zakrzepicy żył głębokich, jednak ich objawy są bardziej nagłe:

1. Wilgoć i gorąco spływające w dół:** Wywołuje uczucie gorąca, ból miejscowy, trudności w poruszaniu się, obrzęk i zaczerwienienie kończyny z dotkniętym zakrzepem.

2. Zablokowanie i zastój w naczyniach krwionośnych:** Powoduje opuchliznę kończyn dolnych, tkliwość w miejscu zastoju, język z plamami zastoinowymi oraz strunowaty puls.

3. Niedobór qi i zablokowanie przez wilgoć:** Charakteryzuje się nocnym zmniejszaniem się opuchlizny kończyn dolnych, poskręcanymi żyłami, a także chronicznym zmęczeniem.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej do leczenia wykorzystuje się m.in. złocistożółtą maść oraz wino lecznicze czerwonego cudu. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na potencjalne zagrożenie życia, leczenie TMC jest wskazane w przypadku przewlekłego stanu zakrzepowego zapalenia żył.

Fohow Xueqinfu z nattokinazą - oczyszczacz żył:

Fohow Xueqinfu to produkt, który zawiera nattokinazę, enzym o udowodnionym działaniu przeciwzakrzepowym. Działa poprzez rozpuszczanie fibryny, białka tworzącego skrzepliny w naczyniach krwionośnych, oraz blokadę powstawania tromboksanu, który jest odpowiedzialny za agregację płytek krwi. Dzięki temu Fohow Xueqinfu może skutecznie wspomagać leczenie i zapobieganie zakrzepicy oraz żylakom.

Nattokinaza – naturalna metoda leczenia żylaków:

Żylaki są objawem przewlekłej choroby żylnej, której podłożem mogą być zmiany w wewnętrznej strukturze ścian naczyń. Nattokinaza, ekstrakt z fermentowanego nasiona czarnej soi, jest używana w leczeniu tego schorzenia. W Azji, gdzie natto jest tradycyjnie spożywane, przypuszcza się, że przyczynia się to do długowieczności Japończyków. Nattokinaza działa przeciwzakrzepowo poprzez rozpuszczanie fibryny oraz ograniczanie agregacji płytek krwi. Badania wskazują także na jej korzystny wpływ na ciśnienie tętnicze, profil lipidowy i układ nerwowy. Ze względu na swoje właściwości, nattokinaza może być stosowana w leczeniu żylaków oraz jako ochrona naczyń przed patologią.

Wartość nattokinazy polega na naturalnym mechanizmie działania oraz braku skutków ubocznych typowych dla leków przeciwzakrzepowych. Niemniej jednak, z

awsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii, by upewnić się, że jest ona odpowiednia dla indywidualnej sytuacji zdrowotnej.

Bibliografia:

    H. Marona, A. Kornobis, Patofizjologia rozwoju żylaków oraz wybrane metody ich leczenia – aktualny stan wiedzy, Postępy Farmakoterapii, nr 2, 2009

2. Chen H. i wsp., Nattokinaza: obiecująca alternatywa w zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6043915/

    J. M. Wang i wsp., Nattokinaza skraca czas zawału mózgu, fibrynogenu i częściowej tromboplastyny po aktywacji przeciw uszkodzeniu niedokrwienno-reperfuzyjnemu mózgu .J Food Drug Anal. 2012; 3 :686–691

Komentarze do wpisu (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium