
Pojęcie „kandydoza” dla wielu ludzi jest enigmatyczne i nie kojarzy się szczególnie niepokojąco. Znacznie bardziej złowieszczo brzmi jednak polska nazwa tej choroby – drożdżyca. Schorzenie to wywoływane jest przez grzyby z rodziny Candida, których niektóre gatunki stanowią naturalną część ludzkiej mikroflory. Jak to możliwe, że grzyb, który znajduje się w jelitach większości osób jest przyczyną poważnych schorzeń? W większości przypadków powodem występowania różnych rodzajów kandydozy jest obniżenie skuteczności układu immunologicznego człowieka. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby zwalczania drożdżycy.
Jakie objawy świadczą o drożdżycy?
Kandydoza może występować w trzech odmianach – w postaci zakażeń ogólnych organizmu, zakażeń powierzchniowych oraz układowych. Objawy choroby są w głównej mierze zależne od zaatakowanych organów – najłatwiej rozpoznać powierzchowne zakażenia skóry, paznokci oraz błon śluzowych. Na skórze może pojawić się zaczerwienienie, któremu towarzyszy złuszczanie się naskórka i uporczywe swędzenia. Grzyb atakujący błony śluzowe ujawnia swoje destrukcyjne działanie białymi plamami, bolesnymi nadżerkami oraz owrzodzeniami. Kandydoza w postaci zakażeń układowych i ogólnych mogą być mylące – drożdżyca układu oddechowego, może mieć początkowy przebieg podobny do zapalenia płuc. Nierzadko zdarza się, że powoduje to złe rozpoznanie i stosowanie leków całkowicie nieskutecznych w walce z infekcjami grzybicznymi, co często kończy się poważnymi powikłaniami. Kto jest narażony na kandydozę? Praktycznie każdy – największa grupa ryzyka to co prawda osoby po transplantacjach, AIDS oraz ludzie leczeni chemioterapią lub lekami immunosupresyjnymi, ale kandydoza jest też ogromnym zagrożeniem dla osób nadużywających alkoholu oraz tych, u których stwierdzono niedożywienie lub awitaminozę. Czasami przyczyną powstawania infekcji jest też zażywanie zwykłych antybiotyków, które zmieniają równowagę naturalnej mikroflory jelitowej.
Kandydoza – Cordyceps idealnym sposobem na drożdżycę!
Destrukcyjne działanie grzybów można jednak powstrzymać, dzięki wykorzystaniu właściwości… innego grzyba. Cordyceps to niezwykle interesujący azjatycki grzyb – jego właściwości znane były na Wschodzie już od bardzo dawna, ale w Europie zyskał popularność dopiero po klinicznych badaniach jego działania. Kordiceps to przede wszystkim niezwykle skuteczny naturalny antybiotyk i środek wspomagający działanie układu odpornościowego człowieka. Najbardziej interesującym faktem jest jednak to, że ten wyjątkowy grzyb działa nie tylko na wirusy i bakterie, ale jest także efektywnym remedium na pasożyty i szkodliwe grzyby. To właśnie sprawia, że zażywanie Cordicepsu i preparatów na jego bazie jest doskonałą metodą na zapobieganie i wspomaganie terapii objawów kandydozy. Warto stosować go nie tylko w roli wspomagającej terapię, ale także jako prewencyjny środek przy stanach osłabienia organizmu i przy zażywaniu antybiotyków – czyli w chwilach, gdy układ immunologiczny nie jest w stanie skutecznie walczyć z infekcjami. Cordyceps znaleźć można także pod spolszczoną określeniem – Kordiceps – lub pod nazwą rodzajową – Maczużnik. Warto zainteresować się tym niezwykłym grzybem, gdyż wspomaganie w terapii drożdżycy to jedynie ułamek jego niezwykłych możliwości.
Cordyceps - Fohow Oral Liquid: